APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Blog

Unigel Apotex - żel * 5 g Zobacz większe

Unigel Apotex - żel
5 g

9060244

Żel do stosowania na drobne i trudno gojące się rany i oparzenia oraz odleżyny i owrzodzenia spowodowane niewydolnością krążenia żylnego lub tętniczego

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

UniGel Apotex - żel do stosowania na drobne i trudno gojące się rany i oparzenia. Unikalny składu UniGel Apotex umożliwia wiązanie wolnych rodników tlenowych powstających w trakcie stanu zapalnego.

Skład
UniGel Apotex to hydrofilowy żel metakrylowy będący usieciowanym kopolimerem 2-hydroksyetylometakrylanu, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe.

Działanie
Żel wchłania nadmiar wysięku z rany, co wyraźnie przyspiesza proces gojenia.

Wskazania
Lecznie drobnych skaleczeń i otarć jak i trudno gojących się ran, oparzeń oraz owrzodzeń spowodowanych niewydolnością krążenia żylnego lub tętniczego, odleżyn, tzw. stopy cukrzycowej, będącej powikłaniem długotrwałej, nieleczonej cukrzycy, poperacyjnych i innych uszkodzeń skóry.

Dawkowanie
Nałożyć niewielką ilość żelu na powierzchnię rany ( nie wcierać). Żel wchłonie wysięk i inne płyny z rany. Przykryć ranę sterylnym, nieprzylegającym gazikiem, który należy umocować za pomocą bandaża lub plastra. Opatrunek należy zmieniać co 24-48 godzin. W stanach zapalnych zaleca się częstsze zmiany opatrunku.

Uwagi:
W razie wystąpienia działań niepożądanych (nasilony ból, zaczerwienienie itp.) przerwać stosowanie żelu i skontaktować się z lekarzem.