APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Invirum * 200 mg * 30 tabletek Zobacz większe

Invirum
200 mg
30 tabletek

3661561

  • Lek inVirum jest stosowany w leczeniu nawrotowej opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex) u dorosłych oraz w leczeniu nawrotowej opryszczki zewnętrznych narządów płciowych wywołanej przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex) u dorosłych.

Więcej szczegółów

12,99 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Skład
1 tabletka inVirum zawiera 200 mg acyklowiru.

Przeciwwskazania
Leku inVirum nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (acyklowir), walacyklowir lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Dawkowanie
Dorośli
Należy stosować 1 tabletkę (200 mg) pięć razy na dobę, co 4 godziny (z przerwą nocną), przez 5 dni. W przypadku zakażeń nawracających szczególnie ważne jest rozpoczęcie leczenia w okresie wystąpienia objawów zwiastunowych, takich jak świąd, pieczenie, uczucie napięcia lub jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych zmian.
Dzieci i młodzież
Leku inVirum nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Osoby w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku należy brać pod uwagę możliwość zaburzenia czynności nerek. W przypadku pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min, o sposobie dawkowania może zadecydować tylko lekarz, który odpowiednio dostosuje dawkę leku. W czasie leczenia należy pić dużo płynów.