APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Arnica Actiżel * 75 g Zobacz większe

Arnica Actiżel
75 g

9083173

UWAGA
krótka data ważności
2024-08-31
 Wykazuje właściwości przeciwobrzękowe i przeciwświądowe. Łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie się zmian skórnych. Koi podrażnioną w wyniku np. ukąszeń owadów skórę.

Więcej szczegółów

5,83 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Skład:

Glinu octowinian 10 mg/g, wyciąg z arniki górskiej, mentol, etanol, woda, hydroksyetyloceluloza(HEC), fenoksyetanol, DMDM hydantoina. Nie zawiera parabenów.

Działanie:

ACTIŻEL to wyrób medyczny, który dzięki zawartym w nim składnikom (Glinu octowinian, wyciąg z arniki górskiej) przyczynia się do złagodzenia sanów obrzękowych i siniaków. Dodatkowo wykazuje właściwości przeciwświądowe i kojące. Przynosi ulgę w przypadku podrażnień związanych z ukąszeniami owadów oraz zaczerwienieniem po oparzeniach pierwszego stopnia.Wyciąg z arniki górskiej usprawnia krążenie i uszczelnia naczynia krwionośne. Łagodzi stany zapalne i likwiduje obrzęki. Wykazuje właściwości bakteriobójcze i bakteriostatyczne.

Przeciwwskazania:

- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- niewydolność nerek
- kuracja antybiotykowa
- biegunka

Wskazania:

Zaleca się stosowanie ACTIŻEL w przypadku obrzęków występujących po stłuczeniach, skręceniach i ukąszeniach owadów. Produkt wskazany również przy swędzeniu i zaczerwienieniu towarzyszącym oparzeniom pierwszego stopnia.

Sposób użycia:

Stosować zewnętrznie. Niewielką ilość żelu delikatnie rozprowadzić w miejscu chorobowo zmienionym. Czynność powtarzać w razie potrzeby.