APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Maxigra Go  0,025 g *8 tabletek powlekanych Zobacz większe

Maxigra Go 0,025 g
8 tabletek powlekanych

8045654

Substancją czynną preparatu jest sildenafil. Jest on stosowany doustnie w celu poprawy erekcji u mężczyzn z zaburzeniami wzwodu, przywraca prawidłowy wzwód w wyniku zwiększenia napływu krwi do prącia.

Więcej szczegółów

25,45 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

WSKAZANIA
Leczenie zaburzeń erekcji u mężczyzn.
DZIAŁANIE
Substancją czynną preparatu jest sildenafil. Jest on stosowany doustnie w celu poprawy erekcji u mężczyzn z zaburzeniami wzwodu. W warunkach naturalnych, tj. z pobudzeniem seksualnym, sildenafil przywraca prawidłowy wzwód w wyniku zwiększenia napływu krwi do prącia. Erekcja prącia jest procesem hemodynamicznym. Podczas pobudzenia seksualnego dochodzi do uwalniania tlenku azotu. Związek ten aktywuje enzym cyklazę guanylową, co prowadzi do zwiększenia stężenia cyklicznego monofosforanu guanozyny (cGMP) w ciałach jamistych. To z kolei powoduje rozkurcz mięśni gładkich pozwalający na większy napływ krwi do prącia. Stężenie cGMP zależy od szybkości jego syntezy z udziałem cyklazy guanylowej oraz od szybkości jego rozpadu przez hydrolizujące cGMP fosfodiesterazy (PDE). Sildenafil silnie i selektywnie blokuje fosfodiesterazę 5 (PDE5), specyficzną wobec cGMP. Hamuje zatem rozpad cGMP i na tej drodze zwiększa jego stężenie. Sildenafil znacznie nasila działanie endogennego tlenku azotu w ciałach jamistych wskutek hamowania PDE5. Gdy w wyniku pobudzenia seksualnego dochodzi do uwolnienia tlenku azotu, hamowanie PDE5 przez sildenafil powoduje zwiększenie stężenia cGMP w ciałach jamistych. Pobudzenie seksualne jest konieczne do wystąpienia korzystnych efektów leczniczych sildenafilu.
SPOSÓB UŻYCIA
Preparat ma postać tabletek do rozgryzania i żucia lub tabletek powlekanych do stosowania doustnego. Stosuj preparat zgodnie z zaleceniami. Nie przekraczaj zaleconych dawek, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku, a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu, skonsultuj się z lekarzem.

Dorośli mężczyźni: zalecana dawka wynosi 25 mg; preparat należy przyjmować doustnie, około 1 godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Przyjęcie leku w trakcie posiłku może spowodować opóźnienie początku jego działania. Tabletkę należy żuć przed połknięciem.

Nie zaleca się stosowania preparatu częściej niż 1 raz na dobę.

Tylko lekarz może zadecydować, w zależności od skuteczności i tolerancji, o zwiększeniu dawki do 50 mg. W razie konieczności lekarz może zwiększyć dawkę do maksymalnej dawki dopuszczalnej, tj. 100 mg lub zalecić zmniejszenie dawki do 25 mg.
U osób w podeszłym wieku nie ma konieczności dostosowania dawkowania.

U osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 30 ml/min) zalecana dawka początkowa wynosi 25 mg. W razie konieczności tylko lekarz może decydować o ewentualnym zwiększeniu dawki w tej grupie osób.

U osób z niewydolnością wątroby (np. marskością wątroby) zalecana dawka początkowa wynosi 25 mg. W razie konieczności tylko lekarz może decydować o ewentualnym zwiększeniu dawki w tej grupie osób.

U osób przyjmujących równolegle leki hamujące aktywność izoenzymu CYP3A4 (z wyjątkiem rytonawiru, którego równoległe stosowanie z sildenafilem nie jest zalecane) lub leki z grupy alfa-adrenolityków zalecana dawka początkowa sildenafilu wynosi 25 mg.
WAŻNE
Preparat nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.
SKŁAD
Substancją czynną leku jest syldenafil. Każda tabletka zawiera 25 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).

Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: mannitol, krospowidon typ A, powidon K-30, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan. Otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol (MW 350), talk, indygotyna, lak (E 132).
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.