APTEKA INTERNETOWA

Facebook

D-Vitum Forte 1000 * 120 kaps Zobacz większe

D-Vitum Forte 1000
120 kaps

6133752

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, który jest polecany w profilaktyce krzywicy oraz w niedoborach witaminy D

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

D-VITUM Forte Witamina D dla dorosłych to preparat, którego zastosowanie pozwala na uzupełnienie w organizmie poziomu witaminy D, a co się z tym wiąże wzmocnienie tkanki kostnej i zębowej.

Skład:
olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), witamina D3 (cholekalcyferol). Składniki otoczki: żelatyna spożywcza, substancja utrzymująca wilgotność – glicerol.
1 kapsułka zawiera 1000 j.m. (25 µg) witaminy D.

Działanie:
Suplement diety stanowi bogate źródło witaminy D, której deficyty w organizmie uzupełnia. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie tkanki kostnej i zębowej w dobrym stanie w późniejszym wieku. Dodatkowo witamina D wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu z pokarmu i reguluje poziom wapnia w surowicy. Odpowiedni jej poziom w organizmie przeciwdziała krzywicy, osteomalacji i osteoporozie, ale także cukrzycy, nowotworom, schorzeniom autoimmunologicznym i zaburzeniom sercowo-naczyniowym.

Wskazania:
Zaleca się przyjmowanie preparatu w celu uzupełnienia w organizmie poziomu witaminy D, szczególnie wskazany u osób powyżej 65 roku życia, kobiet w ciąży i matek karmiących.

Dawkowanie:
Zaleca się podawanie 1 kaps./24h.