APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Vicks SymptoMed Max * 14 saszetek Zobacz większe

Vicks SymptoMed Max
14 saszetek

3016522

Proszek do rozpuszczania i leczenia objawów przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, bólem głowy, gardła, mięśni i  obrzękiem błony śluzowej nosa 

Więcej szczegółów

23,45 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Vicks SymptoMed Max to połączenie paracetamolu – substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, fenylefryny – substancji zmniejszającej obrzęk błony śluzowej nosa i chlorfenaminy – substancji przeciwhistaminowej, zmniejszającej ilość wydzieliny z nosa..
SKŁAD
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, fenylefryny wodorowinian i chlorfenaminy maleinian.
Substancje pomocnicze to: mannitol, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30, aromat pomarańczowy PHS 132958 .
DAWKOWANIE
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek do podawania doustnego.

Sposób podawania:
Zawartość jednej saszetki rozpuścićw niewielkiej ilości gorącej, lecz nie wrzącej wody (najlepiej w połowie szklanki wody). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury odpowiedniej do picia.

Dorośli: jedna saszetka co 6-8 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.
W trakcie leczenia lekiem Vicks SymptoMed Max nie powinno się pić alkoholu, ponieważ może on spowodować objawy przedawkowania, takie jak nasilenie działania uspokajającego. Stosowanie leku Vicks SymptoMed Max u pacjentów regularnie pijących alkohol (trzy lub więcej napojów alkoholowych dziennie) może doprowadzić do uszkodzenia wątroby.

WSKAZANIA
Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE
Vicks SymptoMed Max może powodować senność i uspokojenie wpływając tym samym na zdolność i szybkość reakcji, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn podczas stosowania tego leku.
Lek zawiera mannitol, z tego względu może powodować łagodne działanie przeczyszczające.

POINFORMUJ LEKARZA
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Stosowanie leku Vicks SymptoMed Max z innymi lekami może prowadzić do wystąpienia interakcji.