APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Antygrypin Noc granulat mus. * 10 sasz. Zobacz większe

Antygrypin Noc granulat mus.
10 sasz.

3595191

Preparat wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy takich jak: gorączka, ból głowy, bóle mięśni i stawów.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

AntyGrypin noc, 500 mg + 200 mg + 4 mg, granulat musujący

Skład

Tabletki musujące Każda tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum), 200 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) i 4 mg chlorofenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: każda tabletka musująca zawiera 245,5 mg (10,67 mmol) sodu.

Wskazania do stosowania

Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych, takich jak ból głowy, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa i gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat.

Sposób podawania

Podanie doustne. Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance zimnej lub ciepłej wody.

Czas leczenia 

Produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu bez porozumienia z lekarzem.

Dawkowanie i sposób podawania

Dawkowanie Stosowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat: W razie konieczności 1 tabletka musująca na 30 min. przed snem. Nie stosować więcej niż 3 tabletki musujące na dobę (1500 mg paracetamolu, 600 mg kwasu askorbowego i 12 mg chlorofenaminy maleinianu) na dobę w dawkach podzielonych, przy czym dawek nie można powtarzać częściej niż co 4 godziny.. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 15 lat.

Nie należy stosować tego produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek W przypadku zaburzeń czynności nerek dawka paracetamolu nie może być większa niż 500 mg:

Przeciwwskazania

• Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.

• Ciężka niewydolność nerek lub wątroby (skala Childa i Pugha ˃9). • Równoczesne przyjmowanie leków wpływających na czynność wątroby.

• Nadużywanie alkoholu.

• Jaskra z wąskim kątem przesączania.

• Pacjenci z ryzykiem zatrzymania moczu, związanym z zaburzeniami odcinka cewki moczowej przebiegającego przez gruczoł krokowy.

• Pacjenci przyjmujący inhibitory monoaminooksydazy (MAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

• Dzieci i młodzież w wieku poniżej 15 lat.