APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Blog

37
Co warto spakować do wakacyjnej apteczki.
opublikowano: 11-07-2019
36
Menopauza nie musi wiązać się z bolesnymi objawami!
opublikowano: 11-07-2019
35
Zmiana diety a potencja
opublikowano: 11-07-2019
34
Poznaj główne przyczyny wypadania włosów
opublikowano: 11-07-2019
33
Jak stosować odżywkę do rzęs - poradnik dla początkujących!
opublikowano: 11-07-2019
32
Zdrowie seksualne pod kontrolą!
opublikowano: 11-07-2019
31
Wypróbuj odżywkę do rzęs Long 4 Lashes!
opublikowano: 11-07-2019
30
Przejedzenie, jak sobie z nim poradzić
opublikowano: 11-07-2019
29
Jak przetrwać trudny etap menopauzy?
opublikowano: 11-07-2019
28
Proste sposoby na potencję
opublikowano: 11-07-2019
27
Specjalistyczny szampon na wypadanie włosów
opublikowano: 11-07-2019
26
Sprawdzone środki na kłopoty z erekcją
opublikowano: 11-07-2019
25
Czy można skutecznie przyspieszyć wzrost rzęs?
opublikowano: 11-07-2019
24
Regeneracja rzęs. Poznaj serię BIOTEBAL
opublikowano: 11-07-2019
23
E-apteka? Pozwól, że Cię zaskoczymy!
opublikowano: 11-07-2019
22
Jak działa krem na rozstępy?
opublikowano: 11-07-2019
21
Przejedzenie, jak sobie z nim poradzić
opublikowano: 20-04-2019
20
Jak przetrwać trudny etap menopauzy?
opublikowano: 19-08-2018
19
Proste sposoby na potencję, które przywrócą męską moc
opublikowano: 19-08-2018
18
Dermatolodzy polecają: szampon na wypadanie włosów
opublikowano: 19-08-2018
17
Sprawdzone środki farmakologiczne na erekcję
opublikowano: 19-08-2018
16
Czy można skutecznie przyspieszyć wzrost rzęs?
opublikowano: 19-08-2018
15
Regeneracja rzęs, która przyniesie rezultaty
opublikowano: 19-08-2018
14
Pozwól, że Cię zaskoczymy!
opublikowano: 19-08-2018
13
Jak działa krem na rozstępy?
opublikowano: 19-08-2018
12
Pozbądź się rozstępów
opublikowano: 19-02-2019
11
Rzucanie palenia bez skutków ubocznych
opublikowano: 30-11-2018
10
Poznaj sposoby na wzmocnienie przed treningiem
opublikowano: 30-11-2018
9
Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o bliznach
opublikowano: 30-11-2018
8
Poruszamy tematykę przekwitania
opublikowano: 26-08-2018
7
Szampon z drogerii czy szampon z apteki?
opublikowano: 25-08-2018
6
Menopauza nie zawsze przebiega bezobjawowo
opublikowano: 25-08-2018
5
Kiedy pojawiają się problemy z włosami
opublikowano: 23-08-2018
4
Męski problem
opublikowano: 23-08-2018
3
Blizny to problem, który dotyka wielu osób
opublikowano: 22-08-2018
2
Zamiast stać w długiej kolejce do apteki
opublikowano: 21-08-2018
1
Pielęgnacja ciała w ciąży
opublikowano: 21-08-2018
Apap ból i gorączka C plus * 10 tabl musujących Zobacz większe

Apap ból i gorączka C plus
10 tabl musujących

3000925

Musująca formuła leku, który szybko zwalcza objawy przeziębienia i grypy,jak podwyżona temperatura, ból gardła i głowy, bóle mięśni i kostno-stawowe.  

Więcej szczegółów

11,91 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

APAP Przeziębienie FAST to musująca formuła leku, która szybko zwalcza objawy przeziębienia i grypy, takie jak podwyższona temperatura, ból gardła, ból głowy, bóle mięśni i bóle kostno-stawowe. Obecna w preparacie witamina C niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Skład
paracetamol 500mg, kwas L-askorbinowy 300mg. Pozostałe składniki: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.

Działanie
Preparat zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Witamina C uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askorbowy, występujące w czasie przeziębienia lub grypy.

Wskazania
Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostnostawowe.


Dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w ˝ szklanki wody.

Przeciwwskazania:
Nie należy przyjmować leku
•Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
•Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, kamica moczowa, chorobę alkoholową, fenyloketonuria.
•Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków lub zydowudyną.
•Nie należy stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.
•Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane:
•badania diagnostyczne: fałszywe wyniki niektórych badań laboratoryjnych, wykonywanych metodami oksydoredukcyjnymi
•zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów we krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi)
•zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby
•zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa
•zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne, jak obrzęk Quinckego, duszność, skurcz oskrzeli, zlewne poty, nudności, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu
•zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często: rumieniowe, pokrzywkowe reakcje skórne i zaczerwienienie skóry


U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane.
W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi:

Stosowanie innych leków
Ze względu na ryzyko przedawkowania leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i witaminę C. W przypadku równoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny (lek stosowany w leczeniu gruźlicy), leków
przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO (leki stosowane m.in. w depresji), zydowudyny (lek stosowany w zakażeniu wirusem HIV), glinu (stosowany w łagodzeniu zgagi), żelaza (stosowany w zapobieganiu i leczeniu niedokrwistości), chloramfenikolu (antybiotyk), chlorzoksazonu (lek o działaniu zwiotczającym mięśnie szkieletowe) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.
Stosowanie leku może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np.
oznaczanie glukozy, kreatyniny).