APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Blog

Fervex o smaku cytrynowym * 8 saszetek Zobacz większe

Fervex o smaku cytrynowym
8 saszetek

6262301

Lek do dorażnego leczenia objawów chorób górnych dróg oddechowych, może być stosowany przez chorych na cukrzycę

Więcej szczegółów

12,90 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Wskazania: doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych u osób dorosłych i dzieci powyżej 15. roku życia.

Skład: paracetamol 500mg, kwas askorbowy 200mg, maleinian feniraminy 25mg.

Działanie: paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo; maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych udrożniając przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu; kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Dawkowanie: dorośli i dzieci w wieku powyżej 15. lat: 1 saszetka 2-3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody.
Nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem. W leczeniu stanów grypopodobnych lepiej jest przyjmować lek rozpuszczony w gorącej wodzie, wieczorem, jak najszybciej od wystąpienia objawów.

Przeciwwskazania: uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; jaskra z zamkniętym kątem przesączania; rozrost prostaty z utrudnionym oddawaniem moczu; wiek poniżej 15 lat; w przypadku nietolerancji niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku Fenyloketonuria, ze względu na zawartość aspartamu; choroba alkoholowa.

Każda saszetka zawiera 11,555g sacharozy, dlatego w przypadku chorych na cukrzycę należy uwzględnić obecność cukru w leku.