APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Blog

59
Z marką Biotebal zadbasz o kondycję skóry, włosów rzęs i paznokci.
58
Rzucanie palenia to żmudny i ciężki proces. Plastry nikotynowe pomogą.
57
Menopauza jest nieuchronna. Możesz ją opóźnić.
56
Plastry nikotynowe pozwolą Ci rzucić nałóg papierosowy.
45
Czego potrzeba, by rzucić palenie? Przede wszystkim zdecydowania!
44
Sposób na wzmocnienie włosów ze skłonnością do wypadania.
43
Długie rzęsy bez konieczności przedłużania? To możliwe!
42
Pielęgnacja włosów w sezonie zimowym. Jakie kosmetyki warto mieć w łazience?
41
Jak wzmocnić serce po grypie
40
Witamina "słońca" skąd ją czerpać jesienią?
39
Nie trać czasu na chorobę!
38
Zaparcia na wakacjach
37
Co warto spakować do wakacyjnej apteczki.
36
Menopauza nie musi wiązać się z bolesnymi objawami!
35
Zmiana diety a potencja
34
Poznaj główne przyczyny wypadania włosów
33
Jak stosować odżywkę do rzęs - poradnik dla początkujących!
32
Zdrowie seksualne pod kontrolą!
31
Wypróbuj odżywkę do rzęs Long 4 Lashes!
30
Przejedzenie, jak sobie z nim poradzić
29
Jak przetrwać trudny etap menopauzy?
28
Proste sposoby na potencję
27
Specjalistyczny szampon na wypadanie włosów
26
Sprawdzone środki na kłopoty z erekcją
25
Czy można skutecznie przyspieszyć wzrost rzęs?
24
Regeneracja rzęs. Poznaj serię BIOTEBAL
23
E-apteka? Pozwól, że Cię zaskoczymy!
22
Jak działa krem na rozstępy?
21
Przejedzenie, jak sobie z nim poradzić
20
Jak przetrwać trudny etap menopauzy?
19
Proste sposoby na potencję, które przywrócą męską moc
18
Dermatolodzy polecają: szampon na wypadanie włosów
17
Sprawdzone środki farmakologiczne na erekcję
16
Czy można skutecznie przyspieszyć wzrost rzęs?
15
Regeneracja rzęs, która przyniesie rezultaty
14
Pozwól, że Cię zaskoczymy!
13
Jak działa krem na rozstępy?
12
Pozbądź się rozstępów
11
Rzucanie palenia bez skutków ubocznych
10
Poznaj sposoby na wzmocnienie przed treningiem
9
Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o bliznach
8
Poruszamy tematykę przekwitania
7
Szampon z drogerii czy szampon z apteki?
6
Menopauza nie zawsze przebiega bezobjawowo
5
Kiedy pojawiają się problemy z włosami
4
Męski problem
3
Blizny to problem, który dotyka wielu osób
2
Zamiast stać w długiej kolejce do apteki
1
Pielęgnacja ciała w ciąży
FluControl Max * 650 mg+10 mg+4 mg * 10 tabletek powlekanych Zobacz większe

FluControl Max
650 mg+10 mg+4 mg
10 tabletek powlekanych

8970001

FluControl MAX to produkt leczniczy złożony do stosowania w objawach grypy i przeziębienia (gorączka, katar, ból), który działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.

Więcej szczegółów

4,74 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Skład

Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum), fenylefryna (Phenylephrini hydrochloridum), chlorofenamina (Chlorphenamini maleas).

1 tabletka zawiera 650 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 4 mg maleinianu chlorofenaminy.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, Prosolv Easy tab SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A; otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), czerwień koszenilowa (E124), Capol 1295 (wosk biały + wosk Carnauba),

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego.
  • W przypadku gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, ból lub inne objawy powyżej 5 dni lub gdy doszło do nasilenia się objawów, należy zwrócić się do lekarza o poradę.
  • W przypadku chorób wątroby lub nerek, należy skonsultować się z lekarzem.

Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 1 tabletka co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę - 3900 mg paracetamolu, 60 mg fenylefryny i 24 mg chlorofenaminy.

Działanie

FluControl MAX to złożony produkt leczniczy, który wykazuje wielokierunkowe działanie ze względu na skład substancji czynnych:

  • paracetamol posiada działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
  • fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa - obkurcza drobne naczynia krwionośne,
  • chlorofenamina zmniejsza wzmożoną produkcję wydzieliny z nosa.

Wskazania

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, którym towarzyszą:

  • gorączka,
  • ból słaby do umiarkowanego,
  • obrzęk błony śluzowej nosa i wydzielinę (katar).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku FluControl MAX:

  • w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na substancje czynne - paracetamol, fenylefrynę, chlorofenaminę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli stwierdzono u pacjenta ciężką niewydolność nerek i/lub wątroby, nadciśnienie tętnicze, ciężką chorobę serca lub tętnic,
  • jeśli występuje u pacjenta tachykardia, zaburzenia rytmu serca, nadczynność tarczycy,
  • w przypadku jaskry,
  • jeśli pacjent stosuje tzw. inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) (leki stosowane w depresji i chorobie Parkinsona),
  • jeśli kobieta jest w ciąży i karmi piersią,
  • u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób):

  • senność, nudności, osłabienie mięśniowe,
  • sztywność, drżenia,
  • suchość w jamie ustnej, wysychanie błon śluzowych nosa i gardła,
  • utrata apetytu,
  • nudności, wymioty, zaparcia, ból w nadbrzuszu,
  • nieostre i podwójne widzenie.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób) LUB rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • pobudzenie nerwowe, ucisk w klatce piersiowej,
  • szybkie/nieregularne bicie serca,
  • zaburzenia czynności wątroby,
  • uczulenie na światło,
  • słoneczna krzyżowa alergia na leki podobne do chlorofenaminy,
  • obniżenie/podwyższenie ciśnienia tętniczego,
  • obrzęki,
  • zaburzenia błędnika.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • alergiczne zapalenie skóry,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka),
  • ból brzucha,
  • nudności, biegunka, niestrawność.

Częstość nieznana:

  • osłabienie,
  • nadciśnienie,
  • bóle głowy, zawroty głowy,
  • ból lub dyskomfort w klatce piersiowej,
  • trudności w oddychaniu, hipotensja.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek zawiera w swoim składzie paracetamol. FluControl nie powinien być stosowany z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol oraz innymi lekami zawierającymi sympatykomimetyki (obecność fenylefryny w leku), substancje o działaniu przeciwhistaminowym (chlorofenamina).

  • Stosowanie leku omówić z lekarzem jeśli występują: uczulenie na leki przeciwhistaminowe, choroby serca/nerek, rozrost gruczołu krokowego, cukrzyca, astma, wolne bicie serca.
  • Jeśli pacjent stosuje TLPD lub inne leki o podobnym działaniu, stosowanie FluControl powinno być omówione z lekarzem.
  • Istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby podczas stosowania leków zawierających paracetamol oraz gdy pacjent długotrwale przyjmuje karbamazepinę, fenytoinę, ziele dziurawca, pacjent regularnie spożywa alkohol.
  • Lek zawiera czerwień koszenilową oraz brąz HT - składniki te mogą wywołać reakcje alergiczne.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

FluControl MAX może wchodzić w interakcję z (ze względu na obecność paracetamolu):

  • acenokumarolem, warfaryną,
  • lekami przeciwpadaczkowymi (lamotrygina, fenytoina, prymidon, karbamazepina),
  • węglem aktywowanym,
  • lekami stosowanymi w dnie moczanowej,
  • lekami nasercowymi (glikozydami naparstnicy),
  • lekami stosowanymi w nudnościach i wymiotach (metoklopramid).

FluControl MAX może wchodzić w interakcję z (ze względu na obecność fenylefryny):

  • inhibitorami MAO,
  • TLPD,
  • lekami przeciwnadciśnieniowymi,
  • lekami powodującymi utratę potasu,
  • lekami mającymi wpływ na przewodzenie w sercu.

FluControl MAX może wchodzić w interakcję z (ze względu na obecność chlorofenaminy):

  • lekami wywołującymi depresję ośrodkowego układu nerwowego (leki stosowane w lęku/bezsenności),
  • inhibitorami MAO,
  • TLPD lub czteropieścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku nie należy łączyć z alkoholem ze względu na obecność paracetamolu (ryzyko uszkodzenia wątroby), chlorofenaminy (nasilenie działania uspokajającego).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W czasie ciąży i w okresie karmienia piersią nie wolno stosować leku FluControl MAX.

Wpływ na badania laboratoryjne

Jeżeli pacjent będzie miał wykonywane badania diagnostyczne (badania krwi; w tym badanie poziomu glukozy i aminotransferazy alanlnowej (AIAT), badania moczu, testy skórne z wykorzystaniem alergenów itp.), należy zgłosić lekarzowi, że jest w trakcie leczenia FluControl Max, ponieważ lek ten może wywołać zmiany w wynikach badań laboratoryjnych.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Tego leku nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

FluControl MAX może wpływać na prowadzenie pojazdów i obsługiwania maszyn. W przypadku wystąpienia takich objawów jak senność czy uspokojenie, należy zrezygnować z prowadzenia pojazdu/obsługiwania maszyn.

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice