APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Blog

37
Co warto spakować do wakacyjnej apteczki.
opublikowano: 11-07-2019
36
Menopauza nie musi wiązać się z bolesnymi objawami!
opublikowano: 11-07-2019
35
Zmiana diety a potencja
opublikowano: 11-07-2019
34
Poznaj główne przyczyny wypadania włosów
opublikowano: 11-07-2019
33
Jak stosować odżywkę do rzęs - poradnik dla początkujących!
opublikowano: 11-07-2019
32
Zdrowie seksualne pod kontrolą!
opublikowano: 11-07-2019
31
Wypróbuj odżywkę do rzęs Long 4 Lashes!
opublikowano: 11-07-2019
30
Przejedzenie, jak sobie z nim poradzić
opublikowano: 11-07-2019
29
Jak przetrwać trudny etap menopauzy?
opublikowano: 11-07-2019
28
Proste sposoby na potencję
opublikowano: 11-07-2019
27
Specjalistyczny szampon na wypadanie włosów
opublikowano: 11-07-2019
26
Sprawdzone środki na kłopoty z erekcją
opublikowano: 11-07-2019
25
Czy można skutecznie przyspieszyć wzrost rzęs?
opublikowano: 11-07-2019
24
Regeneracja rzęs. Poznaj serię BIOTEBAL
opublikowano: 11-07-2019
23
E-apteka? Pozwól, że Cię zaskoczymy!
opublikowano: 11-07-2019
22
Jak działa krem na rozstępy?
opublikowano: 11-07-2019
21
Przejedzenie, jak sobie z nim poradzić
opublikowano: 20-04-2019
20
Jak przetrwać trudny etap menopauzy?
opublikowano: 19-08-2018
19
Proste sposoby na potencję, które przywrócą męską moc
opublikowano: 19-08-2018
18
Dermatolodzy polecają: szampon na wypadanie włosów
opublikowano: 19-08-2018
17
Sprawdzone środki farmakologiczne na erekcję
opublikowano: 19-08-2018
16
Czy można skutecznie przyspieszyć wzrost rzęs?
opublikowano: 19-08-2018
15
Regeneracja rzęs, która przyniesie rezultaty
opublikowano: 19-08-2018
14
Pozwól, że Cię zaskoczymy!
opublikowano: 19-08-2018
13
Jak działa krem na rozstępy?
opublikowano: 19-08-2018
12
Pozbądź się rozstępów
opublikowano: 19-02-2019
11
Rzucanie palenia bez skutków ubocznych
opublikowano: 30-11-2018
10
Poznaj sposoby na wzmocnienie przed treningiem
opublikowano: 30-11-2018
9
Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o bliznach
opublikowano: 30-11-2018
8
Poruszamy tematykę przekwitania
opublikowano: 26-08-2018
7
Szampon z drogerii czy szampon z apteki?
opublikowano: 25-08-2018
6
Menopauza nie zawsze przebiega bezobjawowo
opublikowano: 25-08-2018
5
Kiedy pojawiają się problemy z włosami
opublikowano: 23-08-2018
4
Męski problem
opublikowano: 23-08-2018
3
Blizny to problem, który dotyka wielu osób
opublikowano: 22-08-2018
2
Zamiast stać w długiej kolejce do apteki
opublikowano: 21-08-2018
1
Pielęgnacja ciała w ciąży
opublikowano: 21-08-2018
Theraflu Extragrip *  14 saszetek Zobacz większe

Theraflu Extragrip
14 saszetek

8240403

Preparat w proszku do rozpuszczania, stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

Więcej szczegółów

19,99 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Theraflu EXTRA GRIP Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

Skład
(1 saszetka): paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg oraz substancje pomocnicze w tym sacharoza.

Działanie
zmniejsza obrzęk nosa
przeciwbólowe
przeciwgorączkowe

Wskazania
Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina z nosa, kichanie.

Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.
Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
1 saszetka zawiera proszek do sporządzania roztworu doustnego o naturalnym aromacie cytrynowym. Proszek jest rozpuszczalny w gorącej wodzie.

Przeciwwskazania:
nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek,
nadciśnienie tętnicze,
gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu,
niedrożność szyi pęcherza moczowego,
niedrożność odźwiernika dwunastnicy,
czynna choroba wrzodowa,
cukrzyca,
choroby płuc (w tym astma),
jaskra z wąskim katem przesączania,
wrodzony niedobór dehydrogenazyglukozo-6-fosfatazy fosforanowej,
padaczka,
stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu,
ciąża i karmienia piersią,
dzieci poniżej 12 lat.


Działania niepożądane:
Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypki, napady astmy), zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej i gardle, senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).

Uwagi:

Lek może powodować senność. Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Uczucie senności może nasilać się u osób stosujących lek i przyjmujących leki nasenne lub pijących napoje alkoholowe.