APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Blog

37
Co warto spakować do wakacyjnej apteczki.
opublikowano: 11-07-2019
36
Menopauza nie musi wiązać się z bolesnymi objawami!
opublikowano: 11-07-2019
35
Zmiana diety a potencja
opublikowano: 11-07-2019
34
Poznaj główne przyczyny wypadania włosów
opublikowano: 11-07-2019
33
Jak stosować odżywkę do rzęs - poradnik dla początkujących!
opublikowano: 11-07-2019
32
Zdrowie seksualne pod kontrolą!
opublikowano: 11-07-2019
31
Wypróbuj odżywkę do rzęs Long 4 Lashes!
opublikowano: 11-07-2019
30
Przejedzenie, jak sobie z nim poradzić
opublikowano: 11-07-2019
29
Jak przetrwać trudny etap menopauzy?
opublikowano: 11-07-2019
28
Proste sposoby na potencję
opublikowano: 11-07-2019
27
Specjalistyczny szampon na wypadanie włosów
opublikowano: 11-07-2019
26
Sprawdzone środki na kłopoty z erekcją
opublikowano: 11-07-2019
25
Czy można skutecznie przyspieszyć wzrost rzęs?
opublikowano: 11-07-2019
24
Regeneracja rzęs. Poznaj serię BIOTEBAL
opublikowano: 11-07-2019
23
E-apteka? Pozwól, że Cię zaskoczymy!
opublikowano: 11-07-2019
22
Jak działa krem na rozstępy?
opublikowano: 11-07-2019
21
Przejedzenie, jak sobie z nim poradzić
opublikowano: 20-04-2019
20
Jak przetrwać trudny etap menopauzy?
opublikowano: 19-08-2018
19
Proste sposoby na potencję, które przywrócą męską moc
opublikowano: 19-08-2018
18
Dermatolodzy polecają: szampon na wypadanie włosów
opublikowano: 19-08-2018
17
Sprawdzone środki farmakologiczne na erekcję
opublikowano: 19-08-2018
16
Czy można skutecznie przyspieszyć wzrost rzęs?
opublikowano: 19-08-2018
15
Regeneracja rzęs, która przyniesie rezultaty
opublikowano: 19-08-2018
14
Pozwól, że Cię zaskoczymy!
opublikowano: 19-08-2018
13
Jak działa krem na rozstępy?
opublikowano: 19-08-2018
12
Pozbądź się rozstępów
opublikowano: 19-02-2019
11
Rzucanie palenia bez skutków ubocznych
opublikowano: 30-11-2018
10
Poznaj sposoby na wzmocnienie przed treningiem
opublikowano: 30-11-2018
9
Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o bliznach
opublikowano: 30-11-2018
8
Poruszamy tematykę przekwitania
opublikowano: 26-08-2018
7
Szampon z drogerii czy szampon z apteki?
opublikowano: 25-08-2018
6
Menopauza nie zawsze przebiega bezobjawowo
opublikowano: 25-08-2018
5
Kiedy pojawiają się problemy z włosami
opublikowano: 23-08-2018
4
Męski problem
opublikowano: 23-08-2018
3
Blizny to problem, który dotyka wielu osób
opublikowano: 22-08-2018
2
Zamiast stać w długiej kolejce do apteki
opublikowano: 21-08-2018
1
Pielęgnacja ciała w ciąży
opublikowano: 21-08-2018
Vicks Symptomed Complete - cytrynowy * 10 saszetek Zobacz większe

Vicks Symptomed Complete - cytrynowy
10 saszetek

8753902

Proszek do rozpuszczania zawierający substancje wpływające na złagodzenie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie

Więcej szczegółów

14,20 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Opis produktu
Vicks SymptoMed Complete o smaku cytrynowym, to proszek w wygodnych do użycia saszetkach, zawierający substancje wpływające na złagodzenie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie.

Środek wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe i wskazany jest przy bólach różnego pochodzenia, takich jak: ból głowy, bóle mięśniowe towarzyszące przeziębieniu i grypie, ból gardła oraz kaszel z odkrztuszaniem.

Działanie
Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników.
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. oraz regulowaniu czynności ośrodka termoregulacji w podwzgórzu. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Metabolizowany w wątrobie, wydalany przez nerki.
Fenylefryna oddziałuje na receptory beta-adrenergiczne, powodując zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa.
Gwajafenezyna to składnik wykrztuśny o właściwościach sekretomimetycznych - zwiększa wydzielanie śluzu w oskrzelach oraz zmniejsza gęstość i lepkość wydzieliny oskrzelowej, ułatwiając jej odkrztuszanie. Wchłania się szybko z przewodu pokarmowego, jest metabolizowany w wątrobie; jest wydalany z moczem.

Zastosowanie
Leczenie objawów grypy i przeziebienia (ból głowy, gardła, zatok, dreszcze, niedrożność przewodów nosowych, mokry kaszel).

Przyjmowanie
Rozpuścić 1 saszetkę w kubku z gorącą ale nie wrzącą wodą (ok. 250 ml). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia. Dorośli i dzieci od 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godz. w razie potrzeby. Nie więcej niż 4 saszetki na dobę.

Niepożądane

Paracetamol rzadko wywołuje reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, pokrzywka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza. Fenylefryna może powodować nudności, ból i zawroty ;głowy, niewielki wzrost ciśnienia krwi, bardzo rzadko kołatanie serca. Objawy mają zwykle charakter przejściowy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby i nerek, nadczynność tarczycy, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze krwi, tętniaki, schorzenia serca, leczenie beta-adrenolitykami, tripieścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, inhibitorami MAO w ciągu ostatnich 2 tygodni, ciąża, podwyższone ciśnienie śródgałkowe, przerost ;gruczołu krokowego, niedobór G-6-PD, choroba alkoholowa.
Nie stosować u dzieci poniżej 12 r.ż.
Nie stosować z innymi lekami zawierajacymi paracetamol.
Nie stosować z alkoholem.
Ostrożnie w przypadku prowadzenia samochodu i obsługi maszyn.

Skład

1 saszetka: 500 mg paracetamolu, 200 mg gwajafenezy, 10 mg fenylefryny chlorowodorku.