APTEKA INTERNETOWA

Facebook

TREC L-carnitine COMPLEX * 90 kapsułek Zobacz większe

TREC L-carnitine COMPLEX
90 kapsułek

 L-CARNITINE COMPLEX zawiera winian L-karnityny, chrom i witaminę B6. Wit. B6 i chrom przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych, ponadto minerał ten pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

L Karnityna jest aminokwasem, który korzystnie wpływa na poziom energii poprzez transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie można je spalić i wykorzystać jako paliwo. Z tego powodu wielu przyjmuje l-karnitynę jako suplement służący do odchudzania, aby pomóc w spalaniu tłuszczu.

RODZAJE L-KARNITYNY

Karnityna występuje w dwóch postaciach lub izomerach: L karnitynie i D-karnitynie. L karnityna jest aktywną postacią, która odgrywa rolę w metabolizmie energetycznym i produkcji energii. Jest produkowany w organizmie, ale może być również stosowany jako suplement lub znaleźć się może również w wielu różnych suplementach. Dostępny jako kapsułka, płyn lub nawet roztwór do wstrzykiwań.

NIEDOBÓR L-KARNITYNY

Niedobór karnityny może być spowodowany nieodpowiednim przyjmowaniem, nadmierną utratą w wyniku biegunki lub dializy, zaburzeniami wątroby, stosowaniem pewnych leków i niektórymi zaburzeniami genetycznymi. Dodatkowo, ponieważ występuje głównie w produktach zwierzęcych, weganie i wegetarianie są bardziej narażeni na niedobór.

L-KARNITYNA - WŁAŚCIWOŚCI

Chociaż wiele osób przyjmuje L karnitynę jako sposób na przyspieszenie utraty wagi i spalanie tłuszczu, korzyści z karnityny obejmują polepszenie funkcji mózgu, zapobieganie uszkodzeniom mięśni, regulację poziomu cukru we krwi i zwiększenie wytrzymałości.

L-KARNITYNA ZWIĘKSZA WYTRZYMAŁOŚĆ

Ponieważ L karnityna odgrywa kluczową rolę w produkcji energii, wielu sportowców zaczyna ją traktować jako sposób na zwiększenie wytrzymałości i zwiększenie wydajności sportowej. Zarówno badania na ludziach, jak i na zwierzętach potwierdziły korzystne działanie tego aminokwasu na poziom wytrzymałości.

W jednym z badań przeprowadzonych w Turcji opublikowanym w Journal of Strength and Conditioning Research, podawano zawodowym piłkarzom od trzech do czterech gramów L-karnityny przed rozpoczęciem ćwiczeń, aby przedłużyć czas potrzebny do wyczerpania. Podobnie, badanie na zwierzętach z Indii opublikowane w czasopiśmie Wilderness & Environmental Medicine wykazało, że podawanie szczurom L-karnityny poprawiło ich wytrzymałość ćwiczeń. 
Z tego powodu suplementacja tym aminokwasem może być szczególnie korzystna dla sportowców wyczynowych, takich jak długodystansowcy, pływacy czy rowerzyści.

L-KARNITYNA WSPOMAGA ODCHUDZANIE

Wiele osób myśli o L-karnitynie, jako o pomocy w pozbyciu się niechcianych kilogramów. W połączeniu z dietą i ćwiczeniami, niektóre badania wykazały, że uzupełnianie jej może być w rzeczywistości skutecznym sposobem na zwiększenie utraty wagi.

Jedna z analiz badań przeprowadzonych w Iranie dotyczyła wyników dziewięciu badań i okazało się, że suplementacja karnityną prowadzi do znacznie większej utraty wagi, jak również większego spadku wskaźnika masy ciała w porównaniu z grupą kontrolną. 

Jednakże wyniki utraty masy L-karnityny mogą się różnić, a inne badania przyniosły mieszane wyniki. W badaniu z Australii opublikowanym na przykład w International Journal of Sports Nutrition and Exercise Metabolism 36 otyłych kobiet przyjmowało L-karnitynę lub placebo i ukończyło osiem tygodni treningu aerobowego. Pod koniec badania naukowcy doszli do wniosku, że L-karnityna nie miała wpływu ani na masę ciała, ani na masę tłuszczu. 

Chociaż L karnityna może działać u niektórych osób, nie należy jej uważać za złoty środek. Połącz ją z regularnymi ćwiczeniami i zdrową dietą, aby uzyskać maksymalne rezultaty.

L-KARNITYNA ZAPOBIEGA USZKODZENIOM MIĘŚNI

Poza zwiększeniem wytrzymałości i zmniejszeniem masy ciała, ten aminokwas jest również przydatnym suplementem dla sportowców, którzy chcą zapobiegać uszkodzeniom mięśni i chronić je.

W jednym z badań opublikowanych w 2014 roku w Asian Journal of Sports Medicine 21 sportowców płci męskiej otrzymało L-karnitynę lub placebo codziennie przez dwa tygodnie przed testem. W porównaniu do grupy kontrolnej stwierdzono, że ci, którzy przyjmowali L-karnitynę, mają niższe poziomy markerów wskazujących na uszkodzenie mięśni.

L-KARNITYNA WSPOMAGA SPALANIE TŁUSZCZU

Oprócz zwiększenia utraty wagi, ten aminokwas pomaga również w spalaniu tłuszczu. W jednym z badań przeprowadzonym w Niemczech uczestnicy z nadwagą otrzymywali regularną dietę, z dodatkiem lub bez dodatku L-karnityny. Po 10 dniach okazało się, że L-karnityna znacznie zwiększa rozkład tłuszczu. 

Inne badanie opublikowane w Journal of Physiology wykazało, że zwiększenie ilości karnityny w mięśniach pomogło zapobiec otyłości, zwiększając spalanie tłuszczu i wydatek energetyczny podczas aktywności fizycznej. 

L KARNITYNA POPRAWIA FUNKCJONOWANIE MÓZGU

L karnityna nie jest po prostu dobra dla twojego ciała, ale jest także dobra dla twojej głowy. W rzeczywistości, obiecujące badania wykazały, że może to pozytywnie wpływać na funkcje mózgu i funkcje poznawcze.

Jedno z badań przeprowadzonych przez University of Catania we Włoszech i opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition dotyczyło wpływu codziennej suplementacji L-karnityną na zmęczenie psychiczne i fizyczne starszych uczestników w wieku powyżej 100 lat. Okazało się, że nie tylko zmniejszyła całkowitą masę tłuszczu i zwiększyła masę mięśniową, ale także zmniejszyła zmęczenie i poprawiła funkcje poznawcze. 

Inne badania wykazały nawet, że acetylo-L-karnityna, inna forma L-karnityny, może pomóc w odwróceniu spadku zdolności poznawczych i poprawić pamięć u pacjentów z chorobą Alzheimera. 

SPOSÓB UŻYCIA: 

Jednorazową porcję preparatu – 1 lub 2 kapsułki popić około 300 ml wody. W dni treningowe: 2 kapsułki 30 min. przed treningiem. W dni nie treningowe: 2 razy dziennie po 1 kapsułce, najlepiej 30 min. przed posiłkiem.

SKŁADNIKI: 

winian L-karnityny (62,5%); maltodekstryna; otoczka kapsułki (żelatyna; barwnik – dwutlenek tytanu, azorubina); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; wit. B6 (chlorowodorek pirydoksyny); chrom (pikolinian chromu).

OSTRZEŻENIA: 

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są ważne. Azorubina może mieć negatywny wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci. W zakładzie używane są alergeny takie jak: mleko, soja, pszenica, jęczmień, jaja, orzeszki ziemne i orzechy.