APTEKA INTERNETOWA

Facebook

DIFORTAN żel * 0,1 g/g 100 g Zobacz większe

DIFORTAN żel
0,1 g/g 100 g

3399342

Charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym i zmniejszającym obrzęki i stan zapalny.

Więcej szczegółów

27,93 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Wskazania:
Difortan Żel jest wskazany do stosowania przez osoby dorosłe celem miejscowego leczenia łagodnych lub umiarkowanych bólów mięśni; stłuczeń; bólu pourazowego; łagodnego i umiarkowanego bólu reumatycznego (choroba zwyrodnieniowa stawów/zapalenie stawów); łagodnego i umiarkowanego bólu stawów; miejscowego leczenia zapalenia błony maziowej, (niezakaźnego) zapalenia stawów, zapalenia kaletki, zapalenia ścięgien; umiarkowanego stanu zapalnego pochodzenia mięśniowo-szkieletowego, czyli pourazowego lub reumatycznego.

Właściwości:
Difrotan Żel jest lekiem dostępnym bez recepty, który jako substancję czynną zawiera etofenamat. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny, do stosowania na skórę, bezpośrednio na bolesny obszar. Charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym i zmniejszającym obrzęki i stan zapalny.

Skład:
Substancja czynna: etofenamat.
Pozostałe składniki: alkohol izopropylowy, glicerol, trolamina, karbomery i woda oczyszczona.

Stosowanie:
Lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Przed każdym użyciem i po każdym użyciu należy umyć ręce, chyba że bolesny obszar znajduje się na dłoniach.
Lek jest przeznaczony do stosowania na nieuszkodzoną skórę, bezpośrednio na bolesny obszar.
Podczas każdego stosowania należy użyć od około 2,5 do 5 cm żelu.
Lek należy rozprowadzić na cały bolesny obszar, delikatnie wcierając.


Nie stosować leku Difortan przez okres dłuższy niż 14 dni w przypadku urazów mięśni lub stawów lub 21 dni w przypadku zapalenia stawów i bólów stawów w przebiegu choroby zwyrodnieniowej, chyba że lekarz zaleci inaczej.
W przypadku pogorszenia objawów lub braku poprawy po 7 dniach terapii, należy skontaktować się z lekarzem.

Ważne informacje:
Difortan Żel jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na jego substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Niewskazany dla kobiet w ciąży; dzieci; do stosowania w miejscach, w których występuje wyprysk, otwarte rany, wrzody lub urazy.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
Po pierwszym otwarciu lek należy zużyć w ciągu maksymalnie 6 miesięcy.

Opakowanie:
100 g

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.