APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Niquitin 2 mg * pastylki do ssania * 72 sztuki Zobacz większe

Niquitin 2 mg
pastylki do ssania
72 sztuki

6801502

 Prepara ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu, przeznaczony dla osób, które wypalają pierwszego papierosa do 30 minut po przebudzeniu.

Więcej szczegółów

61,30 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Pastylki do ssania NiQuitin to lek ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu.

Skład

(1 pastylka zawiera): Substancją czynną leku jest nikotyna 2 mg. Inne składniki leku to: mannitol, alginian sodu, guma ksantanowa, wodorowęglan potasu, kopolimer poliakrylanu wapnia z glikolem diwinylowym, węglan sodu bezwodny, aspartam, stearynian magnezu, aromat miętowy 57581

Działanie

Pastylki do ssania NiQuitin to lek ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Zawierają kompleks nikotyny z żywicą z którego nikotyna powoli się uwalnia i wchłania do organizmu.

Wskazania

Pastylki do ssania NiQuitin są wskazane do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, w tym uczucia głodu nikotynowego, związanych z rzucaniem palenia tytoniu.

Lek NiQuitin, pastylki do ssania, w dawce 2 mg jest przeznaczony dla osób, które wypalają pierwszego papierosa po upływie przynajmniej 30 minut po przebudzeniu.

Dawkowanie

Lek NiQuitin, pastylki do ssania 2 mg jest przeznaczony dla palaczy, którzy wypalają pierwszego papierosa po upływie przynajmniej 30 minut po przebudzeniu. Lek NiQuitin, pastylki do ssania 4 mg jest przeznaczony dla palaczy, którzy wypalają pierwszego papierosa przed upływem 30 minut po przebudzeniu.

* Stopień pierwszy: przez pierwsze sześć tygodni 1 pastylka co 1-2 godzin, nie mniej niż 9 pastylek dziennie.

* Stopień drugi: w 7-9 tygodniu jedna pastylka co 2-4 godzin.

* Stopień trzeci: w 10-12 tygodniu 1 pastylka co 4-8 godzin.

W ciągu następnych dwunastu tygodni 1-2 pastylek dziennie.

Nie należy przekraczać 15 pastylek dziennie, pastylek nie stosować dłużej niż 24 tygodnie.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku NiQuitin:
* jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na nikotynę lub którykolwiek ze składników leku
* jeśli u pacjenta niedawno wystąpił zawał serca lub udar niedokrwienny mózgu
* jeśli u pacjenta występuje niestabilna i nasilająca się dławica piersiowa, dławica Prinzmetala, ciężkie zaburzenia rytmu serca
* jeśli pacjent jest chory na fenyloketonurię
* lek nie powinien być stosowany przez osoby niepalące, dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat

Ciąża/karmienie

Kobiety ciężarne, starające się zajść w ciążę albo karmiące piersią powinny próbować rzucić palenie bez przyjmowania pastylek NiQuitin. Jeżeli rzucenie palenia się nie powiedzie pacjentki powinny skonsultować się z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów

Nie jest znany wpływ leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

* Zaburzenia krwi i układu chłonnego. Niezbyt często: zaburzenia krzepliwości i związane z nimi krwawienie (krwawienie z dziąseł i nosa).
* Zaburzenia psychiczne. Często: bezsenność, niepokój, drażliwość, wzmożony apetyt. Niezbyt często: zły nastrój, wzmożony niepokój, koszmary senne, uczucie głodu, zmiany nastroju, bezsenność.
* Zaburzenia układu nerwowego. Często: Ból głowy. Niezbyt często: zawroty głowy, miejscowe odrętwienie, zaburzenia smaku
* Zaburzenia serca. Niezbyt często: wzmożone palpitacje (kołatanie) serca, tachykardia (przyspieszenie czynności serca)
* Zaburzenia naczyniowe. Niezbyt często: zaczerwienienie skóry
* Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia. Często, zapalenie gardła. Niezbyt często: kurcz krtani, astma, zakażenia dolnych dróg oddechowych, kaszel, podrażnienie nosa lub gardła, zatkanie nosa
* Zaburzenia żołądka i jelit. Bardzo często: nudności. Często: wymioty, zgaga, czkawka, nudności, podrażnienia lub owrzodzenia jamy ustnej, biegunka, wzdęcia i niestrawność.
Niezbyt często: wrzód trawienny, trudności z połykaniem, niestrawność, refluks żołądkowo-przełykowy, przepuklina rozworu przełykowego, zapalenie przełyku, odbijanie się, owrzodzenie błony śluzowej policzków, suchość w jamie ustnej i gardle, ból zębów
* Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej. Niezbyt często: rumień, świąd, wysypka, miejscowe reakcje skórne, wzmożone pocenie.
* Zaburzenia mieśniowo-szkieletowe i tkanki lącznej. Niezbyt często: ból szczęki.
* Zaburzenia nerek i dróg moczowych. Niezbyt często: moczenie nocne.
* Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania. Niezbyt często: efekt przedawkowania, ból nogi, obrzęk nóg.
Niektóre ze zgłoszonych objawów takie jak: depresja, drażliwość, niepokój i bezsenność mogą być związane z objawami odstawiennymi w związku z rzuceniem palenia tytoniu. Osoby zaprzestające palenia w jakikolwiek sposób mogą spodziewać się wystąpienia dolegliwości, takich jak ból głowy, zawroty głowy, nasilony kaszel lub przeziębienie.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Informacje dodatkowe

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.