APTEKA INTERNETOWA

Facebook

APTEO CARE * Test ciążowy - HCG płytkowy * 1 sztuka Zobacz większe

APTEO CARE
Test ciążowy - HCG płytkowy
1 sztuka

9055750

Szybki, bardzo prosty do wykonania test diagnostyczny o wysokiej czułości (stężenie hCG 20mlU/ml). Test ciążowy HCG płytkowy Apteo Care wyświetla wynik już po 5 minutach, dokładność wyniku jest porównywalna z wynikiem testu laboratoryjnego.

Więcej szczegółów

5,26 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Właściwości

Ludzka gondotropina kosówkowa (hCG) jest wydzielana przez łożysko po zapłodnieniu. Gonadotropina kosmówkowa (hCG) może być wykryta w ludzkim moczu (a także w surowicy krwi) co najmniej 5-15dni od początku ciąży. Poziom hCG w moczu/surowicy po upływie tego okresu wynosi zwykle około 100mLU/ml, a wpierwszych trzech miesiącach ciąży następuje jego wzrost do pozimu 100 000 - 200 000mLU/ml. Łatwa wykrywalność hCG w moczu i surowicy po zapłodnieniu oraz szybko rosnący poziom we wczesnych etpach ciąży powodują, że oznaczenie tego hormonu jest wiarygodną podstawą do wczesnego rozpoznaia ciąży.

Zadaniem tego testu jest wykrywanie wczesnego wzrostu stężenia beta hCG, powyżej 20mLU/ml

Zasada działania testu: Płytka testu oazowego ma dwa zagłębienia: jedno to okno wyniku, drugie to zagłębienie, gdzie umieszcza się próbkę moczu. Pasek wewnątrz płytki posiada przepuszczalna membranę Membrana składa się / trzech obszarów przeciwciał. Obszar mobilny zawiera przeciwciała monoklonalne i kolorowrazlrwe cząsteczki złota koloidalnego. Obszar stabilny, który tworzy linie wyniku T, zawiera przeciwciała anty-hCG na membranie. Trzeci obszar, który stanowi linię kontrolna. C. zawiera mysie przeciwciała. Jeśli próbka zawiera wystarczające stężenie hCG dla zakresu czułości testu, anty-hCG tworzy związek i cząsteczkami koloidalnego zioła i porusza się w kierunku obszaru wynikowego, który jest oznaczony literą T. Związek ten jest zatrzymany w obszarze wynikowym, co powoduje utworzenie linii w obszarze T. Brak lub obecność tej linii wykazuje negatywny lub pozytywny wynik testu Cząsteczki złota koloidalnego, które nie zostaną zatrzymane w obszarze testowym, przemieszczają się w kierunku obszaru kontrolnego oznaczonego literą C, gdzie tworzą unie. niezależnie od poziomu stężenia hCG w próbce, linia tworząca się w obszarze kontrolnym potwierdza, ze wielkość próbki moczu była wystarczająca i ze przepływ przez pasek testowy jest prawidłowy.

Sposób użycia

1. Pobierz próbkę moczu do czystego, suchego pojemnika z plastiku lub szklą.

2. Wyjmij test z opakowania bezpośrednio przed badaniem. Umieść test na płaskie) powierzchni.

3. Używając plastikowego zakraplacza pobierz próbkę moczu z plemnika.

4. Umieść 2-3 krople w zagłębieniu przeznaczonym na próbkę moczu.

5. Wynik pojawia się po S minutach od umieszczenia próbki moczu w odpowiednim zagłębieniu na płytce testu. Każdy rezultat który pojawi się po czasie dłuższym niż 10 minut należy uznać za nieważny.

6. Obecność pojedynczej linii w oknie wyniku pod literą C jest wynikiem NEGATYWNYM testu.

7. Obecność dwóch linii w oknie wyniku: jednej pod literą C oraz drugiej pod literą T. jest wynikiem POZYTYWNYM testu.

8. Brak linii w oknie wyniku po 5 minutach od umieszczenia próbki moczu w zestawie oznacza wynik NIEWAŻNY. Obecność jednej linii pod literą T również oznacza wynik NIEWAŻNY. Badanie musi być powtórzone za pomocą innego zestawu.

Ważne

Uwaga: Ze względu na niski poziom hCG we wczesnych etapach ciąży linie wyniku mogą. być jaśniejsze. Obecność nawet bardzo jasne) linii w polu T musi być traktowana jako wynik pozytywny.

Czułość 100%, Swoistość: 99,9%. Wartość graniczna: test może wykryć min.20mLU/ml hCG

Zbieranie próbek:

1. Próbkę moczu należy pobrać do czystego, suchego pojemnika z tworzywa sztucznego lub szkła

2. Próbki moczu mogą być pobrane w dowolnej porze dnia. Jednakże pierwszy, poranny mocz zawiera największy poziom hCG

3. Każda próbka moczu może być przechowywana w temp. pokojowej i powinna zostać wykorzystana w ciągu 24 godzin od pobrania