APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Test ciążowy - Pink * 1 szt Zobacz większe

Test ciążowy - Pink
1 szt

3240111

Szybki i wysoce czuły test ciążowy służący do wykrywania ciąży

Więcej szczegółów

4,99 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

PINK -Test jest szybkim i wysoce czułym testem ciążowym służącym do wykrywania ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) - hormonu, który występuje w moczu kobiet w ciąży.

Wykonanie badania testem ciążowym PINK Test jest bardzo proste, a wynik w postaci barwnych prążków na płytce testowej uzyskuje się w czasie 3 minut.

Test ciążowy PINK Test należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej (15 - 30°C). Nie zamrażać. Nie używać testu po terminie ważności. Nie używać testu w przypadku, gdy opakowanie foliowe jest uszkodzone. Test wyjąć z foliowego opakowania bezpośrednio przed wykonaniem badania.

JAK WYKONAĆ BADANIE TESTEM CIĄŻOWYM PINK TEST

Badanie wykonuje się ze świeżo pobranego moczu. Do badania najlepiej nadaje się mocz poranny, ponieważ zawiera on najwięcej hormonu hCG. Badany mocz należy pobrać do czystego i suchego naczynia. Tuż przed wykonaniem badania otworzyć foliową kopertkę przez jej rozdarcie. Z kopertki wyjąć płytkę testową i plastikową pipetkę. W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić. Płytkę testową umieścić na poziomej powierzchni.
Końcówkę plastikowej pipetki zanurzyć w badanym moczu. Ściskając górną część pipetki, napełnić ją moczem.
Odmierzyć powoli 3 pełne krople moczu do owalnego okienka S na płytce testowej.
Aby zapewnić poprawne wykonanie testu, pipetkę należy trzymać pionowo, ok. 1 cm nad powierzchnią płytki testowej tak, aby utworzyły się duże, swobodnie spadające krople, bez pęcherzyków powietrza.

Obserwować przemieszczanie się badanej próbki moczu w bibule przez strefę testową T i kontrolną C testu. Odczekać, aż w okienku wynikowym pojawią się barwne prążki.
Wynik testu odczytać po 3 minutach od momentu wprowadzenia moczu do okienka S na płytce testowej
Jeśli nie pojawi się żadna barwna linia, odczekać jeszcze 1 minutę.

Nie brać pod uwagę wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 10 minut.

JAK INTERPRETOWAĆ WYNIK TESTU CIĄŻOWEGO PINK TEST

Wynik dodatni (ciąża)
Pojawiają się dwa wyraźne prążki: w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność barwy prążka T jest taka sama lub słabsza niż intensywność barwy prążka C. Taki wynik wskazuje, że prawdopodobnie jesteś w ciąży.

Wynik ujemny (brak ciąży)

Pojawia się prążek kontrolny C, prążek testowy T nie pojawia się. Taki wynik wskazuje, że prawdopodobnie nie jesteś w ciąży.

Wynik niejednoznaczny

przypadku, gdy nie pojawia się żaden prążek lub pojawia się tylko prążek testowy T, wynik testu jest niejednoznaczny i należy powtórzyć badanie używając nowego testu płytkowego, ściśle przestrzegając instrukcji użycia.