APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Pangrol 10 000 * 50 kaps. Zobacz większe

Pangrol 10 000
50 kaps.

6816302

Lek stosowany przy przewlekłym zapaleniu  trzustki lub zwężeniu przewodu trzustkowego,w stanach po resekcji trzustki lub żoładka, 

Więcej szczegółów

41,58 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Pangrol 10.000 x 50 kapsułek

Skład

1 kaps. 10 000 zawiera pankreatynę z trzustek wieprzowych o następującej aktywności enzymów:

10 000 j. Ph. Eur. lipazy; 9 000 j. Ph. Eur. amylazy; 500 j. Ph. Eur. proteazy.

Wskazania i działanie

Wyciąg enzymów zewnątrz wydzielniczych trzustki wieprzowej, poprawiających trawienie. Każda kapsułka zawiera minitabletki powleczone powłoką oporną na działanie soku żołądkowego, powodującą, że zawartość minitabletek uwalniana jest dopiero w środowisku obojętnym lub lekko zasadowym jelita cienkiego. Chroni to obecne w nich enzymy przed niszczącym działaniem soku żołądkowego. Minitabletki przechodzą do dwunastnicy razem z pokarmem. Pankreatyna zawarta w preparacie nie ulega absorpcji, jest głównie rozkładana lub denaturowana przez soki trawienne lub bakterie, wydalana jest z kałem.

Przewlekłe zapalenie trzustki. Stany po resekcji trzustki lub jej części. Stany po resekcji żołądka. Mukowiscydoza. Zwężenie przewodu trzustkowego spowodowane chorobą nowotworową (np. trzustki, dróg żółciowych).

Przeciwwskazania

Indywidualnie, w zależności od stopnia niewydolności trzustki. Najczęściej zaleca się podawanie 2-4 kaps. preparatu Pangrol 10 000 lub 1-2 kaps. preparatu Pangrol 25 000 w czasie posiłku. W zależności od rodzaju posiłku oraz nasilenia zaburzeń trawienia dawkę tę można znacznie zwiększyć. Nie zaleca się przekraczania 10 000 j.Ph.Eur./kg mc. lipazy na dobę i 600 j.Ph.Eur./kg mc. na posiłek. Kapsułki należy przyjmować w całości, popijając dużą ilością wody. Pacjenci mający trudności z połknięciem całej kapsułki mogą wysypane z kapsułki minitabletki rozpuścić w niewielkiej ilości płynu i zażyć natychmiast po wymieszaniu bez rozgryzania czy żucia, popijając dużą ilością płynu.