APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Olimp Chela-MZB Sport Formula * 60 Mega Caps Zobacz większe

Olimp Chela-MZB Sport Formula
60 Mega Caps

8430601

Kompozycja wysoko przyswajalnych form magnezu i cynku w postaci chelatów aminokwasowych ALBION®  oraz witaminę B6.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Olimp Chela-MZB® Mega Caps®/Mega Capsules® to kompozycję wysoko przyswajalnych form magnezu i cynku w postaci chelatów aminokwasowych ALBION®  oraz witaminę B6.
 
Magnez przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni i sprzyja redukcji zmęczenia.
 
 Badania naukowe udowodniły, że magnez:
 - pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni;przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego,
 - uczestniczy w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych,
 - przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia;
 - uczestniczy w utrzymaniu zdrowych kości i zębów;
 - bierze udział w utrzymaniu równowagi elektrolitowej;
 - zaangażowany jest w prawidłowy metabolizm energetyczny oraz pomaga w prawidłowej syntezie białek.
 
 Właściwą absorpcję magnezu z przewodu pokarmowego i jego dystrybucję w obrębie organizmu zapewnia fakt, iż występuje on w postaci najwyższej jakości chelatu aminokwasowego charakteryzującego się niezwykle wysoką biodostępnością.
 

Chelat aminokwasowy magnezu Albion® jest całkowicie hipoalergiczny (nr patentu US 7,838,042), co jest niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa przyjmowania preparatu.
 
Badania naukowe potwierdzają wyższość chelatu aminokwasowego magnezu Albion® nad nieorganicznymi źródłami tego pierwiastka.
 
Cynk uczestniczy w utrzymaniu prawidłowego stężenia testosteronu w surowicy krwi.
 
 Przy niskim poziomie cynku, niektóre hormony anaboliczne nie mogą działać, podczas gdy inne nie mogą nawet powstawać.
 
 Badania naukowe udowodniły, że cynk:
- jest niezbędny do funkcjonowania układu immunologicznego oraz narządu wzroku
 - uczestniczy w utrzymaniu prawidłowej płodności i możliwości rozmnażania się oraz prawidłowego stężenia testosteronu
 - jest niezbędny w syntezie białek i metabolizmie makroskładników pokarmowych oraz w utrzymaniu prawidłowej gospodarki kwasowo-zasadowej
 - przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu kwasów tłuszczowych
 - chroni składniki komórek przed uszkodzeniem oksydacyjnym
 - zapewnia utrzymanie właściwego stanu kości
 - przyczynia się do utrzymania prawidłowego wyglądu skóry, włosów i paznokci
 

Chela-Cynk® to wysoko przyswajalne źródło cynku w formie najwyższej jakości chelatu aminokwasowego cynku firmy Albion®, co zapewnia jego właściwą absorbcję z przewodu pokarmowego i odpowiednią dystrybucję.
 
 
Chelat aminokwasowy cynku Albion® jest całkowicie hipoalergiczny (nr patentu US 7,838,042), co jest niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa preparatu.
 
Witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.
 
 W preparacie Chela-MZB® zastosowano najwyższej jakości chelaty mineralne ALBION o naukowo potwierdzonej skuteczności działania i biodostępności.
 
 Podejmując decyzję o zakupie suplementu pamiętajmy, aby zawarte w nim składniki mineralne były zawsze w postaci chelatów. Mają one bowiem kolosalną przewagę w zakresie biodostępności i bezpieczeństwa na zwykłymi minerałami jakie możemy spotkać w większości suplementów.
 
Chela–MZB® Sport Formula Mega Caps®/Mega Capsules® - PRZEWAGA DZIĘKI NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI CHELATOWANYM MINERAŁOM ALBION® ORAZ UNIKALNEJ FORMULE!
 
- Minerał chelatowany to cząsteczka obojętna, która jest odporna na działanie innych składników o przeciwnym ładunku elektrycznym- Masa cząsteczkowa chelatowanych minerałów jest na tyle mała, że cząsteczki te z łatwością przechodzą przez ścianę jelita
 - Proces chelatacji zapewnia trwałość- cząsteczki mineralnej, niezależnie od pH w trakcie procesów trawienia
 - Pierwiastki są pobierane z chelatów stosownie do zapotrzebowania, a potencjalnie szkodliwy ich nadmiar wraz z nieaktywnym chelatem opuszcza organizm. Chelatowanie chroni przed toksycznością
 
 Biodostępność minerałów chelatowanych takich jakie występują w preparacie Chela-MZB® Mega Caps®/Mega Capsules® jest 10 krotnie wyższa niż w przypadku preparatów tradycyjnych
 

Składniki: diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu ALBION®); substancje przeciwzbrylające - tlenek magnezu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych; diglicynian cynku (chelat aminokwasowy cynku ALBION®), chlorowodorek pirydoksyny – wit. B6, kapsułka (składnik otoczki - żelatyna, barwnik: E 171).
 
Przeznaczenie: preparat przeznaczony do stosowania jako suplement diety ułatwiający pokrycie zapotrzebowania na magnez, cynk oraz witaminę B6, polecany szczególnie dla osób aktywnych fizycznie oraz w sytuacjach wzmożonej aktywności fizycznej i umysłowej.
Zalecana dzienna porcja: 1-2 kapsułki dziennie na ok. 1 godz. przed snem lub inaczej po konsultacji z lekarzem. Popić dużą ilością wody.
 Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
 

Składniki: diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu ALBION®); substancje przeciwzbrylające - tlenek magnezu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych; diglicynian cynku (chelat aminokwasowy cynku ALBION®), chlorowodorek pirydoksyny – wit. B6, kapsułka (składnik otoczki - żelatyna, barwnik: E 171).
 

Informacja żywieniowa 1 kapsułka 
2 kapsułki
Magnez 250 mg (66%*) 500 mg (133%*)
Cynk 
15 mg (150%*) 30 mg (300%*)
Witamina B6 4 mg (285%*) 8 mg (570%*)


RWS/ %ZDS - referencyjne wartości spożycia/ procent realizacji zalecanego dziennego spożycia