APTEKA INTERNETOWA

Facebook

UNIWERSAL NUTRITION * ANIMAL Pak * 44 saszetki Zobacz większe

UNIVERSAL NUTRITION
ANIMAL Pak
44 saszetki

Animal Pak™ to suplement, uzupełniający dietę w witaminy i minerały opracowany specjalnie dla ciężko trenujących sportowców, w szczególności zawodników startujących w zawodach.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

ANIMAL PAK
WITAMINY W DIECIE SPORTOWCA

Witaminy i minerały to składniki niezbędne w diecie człowieka, umożliwiające przebieg procesów życiowych i warunkujące zdrowie. Niestety, współcześnie coraz większy odsetek społeczeństwa wykazuje pewne ich braki, wiążące się nierozerwalnie z często niezdrową, niedoborową dietą, bogatą w udział przetworzonych produktów, długotrwałym działaniem stresu, brakiem chwili na wypoczynek oraz wzmożoną aktywnością fizyczną, która przyczynia się do wypłukiwania wielu cennych substancji wraz z potem. Powstałe wskutek powyższych czynników niedobory witaminowo-minerałowe wpływają negatywnie na stan zdrowia organizmu, a jeśli dodatkowo należymy do grona osób aktywnych fizycznie, oddziałują one również na jakość naszych treningów, zmniejszając zakres zdolności wysiłkowych naszego organizmu oraz naszą chęć do ćwiczeń.

Zapotrzebowanie organizmu na witaminy i składniki mineralne różni się w zależności od wieku, płci, stanu zdrowia, aktywności fizycznej. Należy przy tym pamiętać, że wzrost aktywności fizycznej adekwatnie zwiększa nasze zapotrzebowanie na składniki pokarmowe, spośród których najważniejszymi są odtąd białka i mikroskładniki, jak witaminy i minerały. Najlepszym sposobem na ich dzienne pokrycie jest niepodważalnie zdrowa, zrównoważona dieta, którą dodatkowo możemy uzupełnić udziałem stosownego suplementu; ten drugi jest bowiem formą szybkiej pomocy, jeżeli wcześniej zaobserwowaliśmy u siebie niedobór danej substancji, który wymaga natychmiastowego uzupełnienia, a także stanowi wygodny sposób podaży najważniejszych składników, często występujących w postaci łatwych do połknięcia tabletek lub kapsułek, które ułatwiają dawkowanie.

Organizm sportowca, wskutek regularnego obciążania go treningiem, potrzebuje bardziej kompleksowo wsparcia w postaci zaawansowanej suplementacji; intensywny wysiłek fizyczny jest bowiem jedną z przyczyn powstawania wolnych rodników, których szkodliwa działalność w organizmie skutkuje zwiększonym ryzykiem rozwoju wielu groźnych schorzeń, spośród których najgorszymi są m.in. rak, udar, zawał oraz miażdżyca, a także przyspiesza starzenie się organizmu. W neutralizacji wolnych form tlenu pomóc może jedynie stosowny udział antyoksydantów, które znajdziemy w żywności konwencjonalnej, jak świeże owoce i warzywa, oraz w specjalnych mieszankach witaminowo-minerałowych, dostępnych w sklepach z suplementami diety, gdyż mowa o takich substancjach, jak witamina A, E oraz C, które stanowią naturalne, bardzo silne przeciwutleniacze.

ZALETY UNIVERSAL NUTRITION ANIMAL PAK

Suplement diety Universal Nutrition Animal Pak to kompleksowa mieszanka najważniejszych witamin i minerałów, których łączna ilość wynosi ponad 55 składników! Preparat w sposób zaawansowany dostarcza wszystkich niezbędnych mikroskładników pokarmowych oraz kilku dodatków, wspomagając tym samym prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz wpływając pozytywnie na nasze zdrowie. Dzięki suplementowi Universal Nutrition Animal Pak zapobiegniesz brakom w swoim odżywianiu, których liczba gwałtownie wzrasta w cyklu intensywnych treningów, oraz zapobiegniesz im w przyszłości, przyczyniając się do zwiększenia zakresu swoich możliwości podczas treningów! Suplement stanowi doskonałe uzupełnienie diety osób trenujących siłowo. Produkt dostępny w postaci wygodnych saszetek.

DAWKOWANIE
Zaleca się przyjmowanie 1 porcji produktu na dzień, tak samo w dni treningowe i nietreningowe.