APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Pregna Plus * 30 szt Zobacz większe

Pregna Plus
30 szt

8603301

Nowoczesny suplement diety, zawierający starannie dobrany zestaw składników odżywczych w ilościach dostosowanych do potrzeb kobiet w ciąży. 


Więcej szczegółów

37,54 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

PregnaPLUS to nowoczesny suplement diety dla kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią.Skład

Olej rybi zawierający min. 60% kwasów omega-3 (olej rybi, przeciwutleniacz-mieszanina tokoferoli), żelatyna, siarczan żelaza (II), glicerol (subst. utrzymująca wilgoć),tlenek cynku, wosk pszczeli żółty (subst. zagęszczająca), lecytyna sojowa (emulgator), witamina B12 (maltodekstryna, cyjanokobalamina), dwutlenek tytanu (barwnik), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina D3 (olej roślinny MCT, cholekalcyferol), dwutlenek krzemu (emulgator), kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy) , jodek potasu, czerwony tlenek żelaza (barwnik).

Składniki suplementu diety PregnaPlus pełnią wiele istotnych funkcji w organizmie, które w sposób fizjologiczny wpływają na prawidłowy przebieg ciąży.

Kwas foliowy pomaga we wzroście tkanek matczynych w czasie ciąży.

Żelazo i witamina B12 biorą udział w procesie podziału komórek oraz pomagają w produkcji czerwonych krwinek.

Cynk wspomaga prawidłową syntezę białka oraz DNA. 

Witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej oraz zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Witamina D3 pomaga w prawidłowym wykorzystywaniu wapnia i fosforu przez organizm kobiety.

Dodatkowo składniki te w sposób korzystny wpływają na funkcjonowanie układu odpornościowego przyszłej mamy.

Dostarczanie organizmowi odpowiednich ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 jest bardzo ważne w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią, szczególnie istotny jest kwas dokozaheksaenowy (DHA). Do czasu porodu dziecko pobiera niezbędne ilości DHA z organizmu matki, po porodzie nowo narodzone dziecko otrzymuje je wraz z jej pokarmem. Zgodnie ze stanowiskiem Polskiej Grupy Ekspertów w sprawie suplementacji DHA i innych kwasów tłuszczowych omega-3 w populacji ciężarnych i karmiących piersią zaleca się suplementację DHA w celu zapewnienia prawidłowych zasobów tego składnika w organizmie matki i zapewnienia prawidłowej jego dystrybucji do płodu.


Działanie

PregnaPLUS to nowoczesny suplement diety, zawierający starannie dobrany zestaw składników odżywczych w ilościach dostosowanych do potrzeb kobiet w ciąży.

Pomaga uzupełnić dietę w podstawowe, ważne w tym okresie witaminy i minerały. Zawiera rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne dawki kwasu foliowego, żelaza i jodu oraz witaminę D3 w dawce dostosowanej do najnowszych zaleceń zespołu Ekspertów dotyczących suplementacji witaminy D u kobiet w ciąży. W skład preparatu PregnaPLUS wchodzą również ważne w tym okresie suplementacji kwasy omega-3, szczególnie DHA oraz cynk, witaminy B6 i B12.


Wskazania

Dla kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią.

Zalecane spożycie

1 kapsułka dziennie.

Uwagi

•Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
•Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
•Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
•Przechowywać w temperaturze pokojowej.
•Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
•Chronić od wilgoci i światła.