APTEKA INTERNETOWA

Facebook

D-Vitum * Witamina D dla niemowląt * 36  kaps. twist-off Zobacz większe

D-Vitum
Witamina D dla niemowląt
36 kaps. twist-off

8672001

Preparat do postępowania dietetycznego w profilaktyce krzywicy oraz w niedoborach witaminy D.

Dla niemowląt karmionych piersią i dzieci.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Witamina D dla niemowląt - dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego - krople wyciskane z kapsułki - 36 kapsułek "twist-off”.

Skład

olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), witamina D3 (cholekalcyferol).

Działanie

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy - nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca.

Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest ograniczona. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka. Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 400 j.m. (10 µg), co odpowiada zawartości jednej kapsułki otwieranej "twist-off" preparatu D-Vitum.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w profilaktyce krzywicy oraz w niedoborach witaminy D. Dla niemowląt karmionych piersią i dzieci.