Brak produktów
3385805
Lek hamujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku powoduje ustąpienie w krótkim czasie dolegliwości takich jak nadkwaśność, zgaga, bóle w nadbrzuszu.
Ten produkt nie występuje już w magazynie
Status:
Lek bez recepty
Działanie:
Lek hamujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Powoduje ustąpienie w krótkim czasie dolegliwości związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego: nadkwaśności, zgagi, bólów w nadbrzuszu. Lek RANIMAX wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu nawracających dolegliwości dyspeptycznych nie związanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego, takich jak zgaga, nadkwaśność soku żołądkowego, bóle w nadbrzuszu.
Składniki:
1 tabletka zawiera 150 mg ranitydyny w postaci chlorowodorku (co odpowiada 168 mg ranitydyny chlorowodorku). Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, powidon, magnezu stearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, laktoza jednowodna.
Lek zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Dawkowanie:
Dorośli i młodzież od 12 lat: w przypadku występowania nawracających objawów dyspeptycznych należy zastosować 1 tabletka w razie potrzeby 2 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 2 tabletki preparatu na dobę. Leku nie należy stosować bez konsultacji z lekarzem dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli dolegliwości nie ustępują po 2 tygodniach leczenia, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza.
Opakowanie:
Opakowanie zawiera 10 tabletek.
Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.
Uwagi:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, marskość wątroby z nadciśnieniem wrotnym w wywiadzie, u dzieci w wieku poniżej 16 lat. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować ostrożność u pacjentów: u których dolegliwości dyspeptyczne nie występowały wcześniej lub zmieniły charakter, a także u osób, u których wraz z dolegliwościami dyspeptycznymi występuje chudnięcie, ponieważ dolegliwości dyspeptyczne mogą być objawem ciężkiej choroby przewodu pokarmowego, po przebytej chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, z niewydolnością wątroby i nerek, z porfirią, ze współistniejącymi chorobami, leczonymi innymi lekami. Nagłe wystąpienie uczucia ściskania w klatce piersiowej, świszczący oddech, wysypka, świąd powiek i twarzy mogą być objawem uczulenia na lek. Palenie tytoniu zmniejsza skuteczność leku.