APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Herbatka Fix - Zioła piołunu * 30 saszetek Zobacz większe

Herbatka Fix - Zioła piołunu
30 saszetek

7022408

Zioła  do parzenia przeznaczone do stosowania wspomagająco w przypadku braku łaknienia.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Bylica piołun to roślina znana również pod nazwą psia ruta, absynt, czy wermut już od wieków, jednak jej właściwości lecznicze odkryto znacznie później. Jeżeli chodzi o piołun zastosowanie w lecznictwie znajdują liście i ziele, które wysuszone służą do przygotowywania naparów, aczkolwiek można również przygotowywać z niego nalewki. Słynny absynt, w którym piołun działanie miał niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi, w 1988 roku został (poprzez zmniejszenie stężenia tujonu) uregulowany prawnie.


Niegdyś piołun stosowano, w przypadku braku apetytu, wspomagania leczenie niestrawności, niedokwaśności soku żołądkowego, a także, a powodzeniem, wykorzystywano do lewatyw leczył owsiki i glistnice, a także działał toksycznie na wszawicę. 

Ziele piołunu produkcji Kawon w postaci ziół do parzenia przeznaczone jest do stosowania wspomagająco w przypadku braku łaknienia. Nie może być stosowane u dzieci poniżej 14 roku życia oraz u osób z wrzodami żołądka lub dwunastnicy oraz z nadkwaśnością. 

Ziele piołunu Kawon dostępne jest, jako herbatka ekspresowa, w opakowaniu 30 szt. x 1g.

 

Zawartość opakowania: 50 g

Skład: 100 g produktu zawiera 100 g ziela piołunu (Absinthi herba)

Wskazania do stosowania: Wspomagająco w braku łaknienia.

Przeciwwskazania: Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, nadkwaśność. Nie stosować u dzieci do 14 roku życia.

Ostrzeżenia i środki ostrożnościJeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Interakcje: Nie zaobserwowano

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono działań niepożądanych wyciągów wodnych. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Stosowanie w okresie w ciąży i karmienia piersią: Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie stwierdzono

Sposób stosowania i droga podania: Podanie doustne w postaci naparu: 1 łyżeczkę (1,0g) ziela zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na 10 minut, przecedzić. Przyjmować po szklance naparu na pół godziny przed posiłkami 2-3 razy dziennie.

Przedawkowanie: Nie zaobserwowano objawów przedawkowania wyciągów wodnych.

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temp. do 30°C, chronić od  światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminy ważności.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.  Więcej: http://herba-farm.pl/Kawon-Ziele-Piolunu-30sasz-fix#ixzz4P1cpyW99