APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Iberogast -płyn doustny * 50 ml Zobacz większe

Iberogast -płyn doustny
50 ml

8075302

Preparat wskazany jest w: skurczach żołądka i jelit; zespole jelita drażliwego; podrażnieniu żołądka; stanach zapalnych błony śluzowej żołądka

Więcej szczegółów

43,79 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Iberogast płyn doustny. 50 ml.

Skład

100 ml płynu zawiera: 15 ml wyciągu z ziela ubiorka gorzkiego, 10 ml wyciągu z korzenia arcydzięgla, 20 ml wyciągu z kwiatów rumianku, 10 ml wyciągu z owoców kminku, 10 ml wyciągu z owoców ostropestu plamistego, 10 ml wyciągu z liści melisy, 5 ml wyciągu z liści mięty pieprzowej, 10 ml wyciągu z ziela glistnika, 10 ml wyciągu z korzenia lukrecji.


Działanie

Iberogast stosuje się w chorobach żołądka i jelit związanych z zaburzeniami w ruchach perystaltycznych i w wydzielaniu soków trawiennych. Preparat wskazany jest w: skurczach żołądka i jelit; zespole jelita drażliwego; podrażnieniu żołądka; stanach zapalnych błony śluzowej żołądka. Iberogast jest lekiem roślinnym do stosowania w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych. Zmniejsza uczucie pełności, wzdęcia, osłabia skurcze żołądka i jelit. Iberogast wykazuje właściwości przeciwzapalne, wiatropędne, przeciwutleniające i przeciwbakteryjne. Preparat ten zwiększa ilość chroniących błonę śluzową prostaglandyn i mucyny, obniża stężenie niszczących błonę śluzową leukotrienów. Hamuje wydzielanie soku żołądkowego przez komórki okładzinowe żołądka.


Wskazania

Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego (m.in. podrażnienie żołądka, zespół jelita drażliwego), stany skurczowe żołądka i jelit. Wspomagająco w leczeniu objawowym zapalenia błony śluzowej żołądka

Działanie niepożądane

Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości (wysypka, świąd, duszność).

Przeciwwskazanie

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci poniżej 6 lat.Ze względu na zawartość alkoholu preparat nie powinien być stosowany u pacjentów z alkoholizmem u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej Iberogast przyjmuje się w małej ilości płynu przed/lub w czasie posiłków. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie po 20 kropli. Dzieci od 6 do 12 lat: 3 razy dziennie po 15 kropli.


Opakowanie

50 ml.