APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Venolan - 300 mg * 50 tabl Zobacz większe

Venolan - 300 mg
50 tabl

3140801

Preparat zawiera trokserutynę która działa ochronnie na naczynia krwionośne, stosowany w zaburzeniach krążenia żylnego i limfatycznego

Więcej szczegółów

25,07 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Preparat zawiera trokserutynę która działa ochronnie na naczynia krwionośne.

Skład
Trokserutyna 300 mg w jednej kapsułce oraz substancja pomocnicza: powidon K-25, talk, magnezu stearynian, dwutlenek tytanu (E-171), tlenek żelaza czerwony (E-172), tlenek żelaza żółty (E-172), żelatyna.

Działanie
Przywraca naczyniom włosowatym prawidłową przepuszczalność, zwiększa ich elastyczność i napięcie. Trokserutyna zwiększając napięcie ścian naczyń żylnych powo­duje zmniejszenie zastoju krwi w naczyniach żylnych, usprawnia przepływ krwi i zmniejsza obrzęki.

Wskazania
Preprat stosowany w zaburzeniach krążenia żylnego i limfatycznego, zespole pozakrzepowych, zapaleniu żył kończyn dolnych, żylakach kończyn dolnych, obrzękach i krwiakach pochodzenia żylnego, owrzodzeniach podudzi, nadmiernej przepuszczalność naczyń włosowatych, skłonność do wybroczyn i krwotoków.

Dawkowanie
Doustnie. Dorośli, zalecane dawkowanie to jedna kapsułka 300 mg dwa lub trzy razy na dobę po posiłakach. Dawka podtrzymująca jedna kapsułka 300 mg na dobę po posiłku.

Przeciwwskazania:

Nie stosować jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na trokserutynę lub inny składnik preparatu. Nie stosować u dzieci.

Działania niepożądane:

Rzadko:
Uczulenie: swędzenie, wysypka, spuchnięcie twarzy, warg, języka lub dusznością.
Nudności, wzdęcia, bóle brzucha, nadwrażliwość na swiatło, bóle głowy.

Uwagi:

Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.