APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Enterol 250 * 10 saszetek Zobacz większe

Enterol 250
10 saszetek

6219701

Bezpieczny probiotyk zawierający szczep drożdżaka, wzmacnia florę bakteryjną żołądka i jelit, stosowany m.in. w antybiotykoterapii czy biegunkach

Więcej szczegółów

25,57 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

ENTEROL 250 jest bezpiecznym lekiem probiotycznym zawierającym szczep drożdżaka Saccharomyces boulardii.
Działanie Saccharomyces boulardii zawartych w Enterolu 250 polega na wzmocnieniu flory przewodu pokarmowego i ochronie nabłonka jelita. To znaczy, że stosując go, pomagamy odbudowywać się niezbędnym do życia bakteriom jelitowym oraz chronimy je przed negatywnym wpływem drobnoustrojów chorobotwórczych a także przed wyniszczeniem w wyniku stosowania antybiotyków (patrz zakładka Osłona w antybiotykoterapii). Ważną cechą Enterolu 250 jest to, że nie osłabia działania antybiotyków, dzięki czemu można go stosować w czasie trwania antybiotykoterapii. Ponadto drożdże Saccharomyces boulardii są odporne na działanie kwasu w żołądku.

Działanie
Preparat stosuje się również w ostrych biegunkach lub w zapobieganiu biegunkom poatybiotykowym, biegunkom podróżnych i biegunkom występującym w żywieniu dojelitowym.
W ponad 50 badaniach klinicznych dowiedziono naukowo, że Enterol 250 skraca o 1/4 czas trwania biegunki, a także zapobiega nowym przypadkom biegunki.
Lek można podawać dzieciom powyżej 1 miesiąca życia, młodzieży oraz dorosłym. Preparat dostępny jest bez recepty w aptekach w formie kapsułek oraz saszetek 250 mg.

Wskazania
Antybioty i Enterol 250 tworzą doskonały zespół ratunkowy dla naszego organizmu. Antybiotyk zwalcza bakterie, z kolei Enterol 250 chroni dobroczynne bakterie jelitowe, wystawiając na zniszczenie chorobotwórcze drobnoustroje. Zażywanie probiotyku Enterol 250 od pierwszej dawki antybiotyku pozwoli skutecznie ochronić nas przed wyjałowieniem układu pokarmowego. Tym samym zachowana zostanie naturalna bariera ochronna, czas leczenia skrócony, a ryzyko wystąpienia powikłań po antybiotykoterapii będzie minimalne.
Enterol 250 można stosować leczniczo lub profilaktycznie. Zanim jednak sięgniemy po lek, powinniśmy zapoznać się z zalecanym przez lekarzy dawkowaniem, sposobem przyjmowania oraz przeciwwskazaniami do stosowania Enterolu 250.

Przeciwwskazania
Enterol 250, jak każdy lek, może wywoływać działania niepożądane. Z tego powodu, jeśli jesteś uczulony na którykolwiek składnik preparatu, nie zażywaj Enterolu 250 bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Poniżej znajduje się lista substancji, które wchodzą w skład leku:
drożdżaki z rodziny Saccharomyces boulardii oraz laktoza jednowodna;
dodatkowo w przypadku Enterolu 250 w saszetkach w składzie znajdziemy fruktozę, krzemionkę koloidalną bezwodną (Aerosol 200) oraz aromat owocowy;
z kolei w przypadku kapsułek w składzie znajdują się stearynian magnezu oraz żelatyna i dwutlenek tytanu (jako składniki tworzące kapsułkę).
Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią to również nie sięgaj po Enterol 250. Skonsultuj się z lekarzem, który doradzi Ci, jaka forma leczenia będzie najlepsza dla Ciebie i Twojego dziecka.

Dawkowanie
Dawkowanie leku uzależnione jest od dwóch czynników – od celu zastosowania Enterolu 250 oraz od wieku pacjenta.
W antybiotykoterapii od razu powinniśmy sięgać po Enterol 250. Aby skutecznie się chronić, wraz z pierwszą dawką antybiotyku, powinniśmy przyjąć pierwszą dawkę probiotyku Enterol 250. Profilaktycznie zaleca się zażywanie 1 kapsułki lub 1 saszetki na dobę. Wskazania te dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci (powyżej 1 miesiąca życia).

Dawkowanie
W przypadku stosowania Enterolu 250 leczniczo, tzn. gdy wystąpią już objawy biegunki, stosujemy następujące dawkowanie leku:
dzieci do 6-7 roku życia - 1 kapsułka lub 1 saszetka dziennie;
starsze dzieci i dorośli: 2 x 1 kapsułka lub 2 x 1 saszetka dziennie.

Sposób użycia
Najskuteczniejsze działanie Enterolu 250 uzyskamy, zażywając lek pomiędzy posiłkami. Nie należy brać Enterolu 250 zaraz po jedzeniu, bo wtedy jego skuteczność może być mniejsza.
Najwygodniejszą formą zażywania leku jest rozpuszczenie jego zawartości w niewielkiej ilości wody lub osłodzonego napoju. Można go również wymieszać z jedzeniem lub w przypadku małych dzieci, z pokarmem podawanym w butelce. Z kolei kapsułki z Enterolem 250 można połykać, popijając wodą.
Enterol 250 w formie rozpuszczonej jest szczególnie polecany dla dzieci do lat 6, u których istnieje ryzyko zadławienia się kapsułką.

Skład
Zawiera Saccharomyces boulardii (liofilizowane komórki) 250 mg.