APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Aspirin C * 10 tabl musujacych Zobacz większe

Aspirin C
10 tabl musujacych

4004501

Lek ma zastosowanie w przebiegu grypy, przeziębienia oraz objawów grypopodobnych, działa p/bólowo, p/zapalnie i p/gorączkowo

Więcej szczegółów

19,99 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Wygraj z przeziębieniem


Opis produktu

Aspiryna z witaminą C w formie rozpuszczalnej do stosowania w przeziębieniu i grypie. Kwas acetylosalicylowy- substancja czynna zawarta w preparacie działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Preparat wskazany przy bólach o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz gorączce.


Działanie

Aspirin C zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo oraz witaminę C, której dodatek jest korzystny w przebiegu chorób przeziębieniowych, podczas których występuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C.


Zastosowanie

* bóle o lekkim i średnim nasileniu
* bóle głowy różnego pochodzenia
* bóle zębów
* bóle mięśni
* ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.


Przyjmowanie

Dorośli: 400-800mg jednorazowo (co odpowiada 1-2 tabletkom musującym).
W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana co 4-8 godzin.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek musujących.
Dzieci od 10 r.ż.: 1 tabl. maksymalnie do 3 razy na dobę.
Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.


Niepożądane

Bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi tym częściej im większa jest dawka); choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja.


Przeciwwskazania

Zaburzenia układu immunologicznego – reakcje nadwrażliwości (duszność, anafilaksja, reakcje skórne), zwłaszcza u pacjentów z astmą.
Zaburzenia żołądka i jelit – dolegliwości żołądkowo-jelitowe (ból żołądka, niestrawność, zapalenie żołądka); nudności, wymioty, biegunka; krwawienie z przewodu pokarmowego (krwawe wymioty, smoliste stolce, nadżerkowe zapalenie żołądka), mogące w pojedynczych przypadkach prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza; wrzody trawienne żołądka i dwunastnicy, mogące w pojedynczychprzypadkach prowadzić do perforacji. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych – zwiększenie aktywności aminotransferaz.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego – zwiększenie ryzyka wystąpienia krwawienia.
Zaburzenia układu nerwowego oraz zaburzenia ucha i błędnika – zawroty głowy i szum w uszach mogą być objawami przedawkowania.


Skład

1 tabletka musująca zawiera 400mg kwasu acetylosalicylowego i 240mg witaminy C.Produkty powiązane