APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Dexak SL- 0,025 g * 10 saszetek Zobacz większe

Dexak SL- 0,025 g
10 saszetek

6990751

Preparat do rozpuszczania, stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia ostrego bólu mięśni lub stawów, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów.

Więcej szczegółów

14,99 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Wskazania i działanie
Dexak jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowym i lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Stosowany jest w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego np. bólu mięśni, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów.

Skład
•Każda saszetka granulatu do sporządzania roztworu doustnego zawiera: deksketoprofen 25 mg w postaci soli deksketoprofenu z trometamolem
•Inne składniki to: amonu glicyryzynian, neohesperedyno- dihydrochalkon, żółcień chinolinowa (E-104), aromat cytrynowy, sacharoza z krzemionką koloidalną uwodnioną.


Dawkowanie
Zalecana dawka dobowa to zwykle 1 saszetka co 8 godzin, jednak nie więcej niż 3 saszetki na dobę. Jeśli po upływie 3 do 4 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Należy rozpuścić zawartość saszetki w szklane wody i dobrze rozmieszać w celu ułatwienia rozpuszczenia. uzyskany roztwór należy wypić natychmiast po przygotowaniu.

Przeciwwskazania
Nie wolno stosować produktu leczniczego Dexak SL granulat w następujących przypadkach: nadwrażliwość na deksketoprofen, inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; u pacjentów, u których substancje o podobnym mechanizmie działania (np. kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ) wywołują napady astmy, skurcz oskrzeli, ostry nieżyt błony śluzowej nosa lub powodują wystąpienie polipów nosa, pokrzywki lub obrzęku naczynioruchowego; jeśli w wywiadzie występowała fotoalergia lub reakcje fototoksyczne podczas leczenia ketoprofenem lub fibratami; u pacjentów, u których w wywiadzie stwierdzono krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforację, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ; u pacjentów z czynną lub nawracającą chorobą wrzodową/ krwotokiem z przewodu pokarmowego (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia);u pacjentów z przewlekłą dyspepsją lub podejrzeniem choroby wrzodowej/ krwotokiem; u pacjentów, u których występuje inne czynne krwawienie lub zaburzenia przebiegające z krwawieniami; u pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego; u pacjentów z ciężką niewydolnością serca; u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością nerek; u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby; u pacjentów ze skazą krwotoczną i innymi zaburzeniami krzepnięcia krwi; u pacjentów z ciężkim odwodnieniem (spowodowanym przez wymioty, biegunkę lub niedostateczną podaż płynów); u kobiet w trzecim trymestrze ciąży i w okresie laktacji