APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Aviomarin 50 mg * 10 tabletek Zobacz większe

Aviomarin 50 mg
10 tabletek

4120404

Lek zapobiega chorobie lokomocyjnej ,  ma działanie przeciwwymiotne, przeciwuczuleniowe i łagodnie uspokajające. 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Podróżuj w komforcie

Wskazania

zapobieganie chorobie lokomocyjnej oraz zapobieganie i leczenie nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów).


Skład

1 tabletka zawiera: substancję czynną: dimenhydraminę 50mg.

Działanie

przeciwwymiotne, przeciwuczuleniowe i łagodnie uspokajające.

Dawkowanie

zalecaną dawkę należy przyjąć przynajmniej na 30 minut przed planowaną podróżą lub zażyciem źle tolerowanego leku. Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: zalecana dawka to 50-100mg. W razie konieczności można ją powtarzać co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 400mg. Dzieci w wieku od 6-14 lat: zalecana dawka to 50mg. W razie konieczności można ją powtarzać co 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa u dzieci nie powinna przekroczyć 5mg/kg masy ciała, przy czym nie więcej niż 150mg na dobę.Przeciwwskazania

uczulenie na którykolwiek ze składników leku, ostry napad astmy, jaskra, guz chromochłonny, porfiria, przerost gruczołu krokowego, padaczka, nie podawać dzieciom w wieku poniżej 6lat, zaburzenia czynności wątroby, nadczynność tarczycy, bradykardia, nadciśnienie, hipokaliemia, niedobór magnezu we krwi, ciąża, laktacja, lek ogranicza sprawność psychofizyczną, dlatego nie należy go stosować u osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących urządzenia mechaniczne w ruchu.