APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Curaprox Enzycal 1450 * pasta do zębów * 75 ml Zobacz większe

Curaprox Enzycal 1450
pasta do zębów
75 ml

9072525

Delikatna, profilaktyczna (przeciwpróchnicza) pasta do zębów, wzmacniająca szkliwo , chroni powierzchnie zębów przed osadzaniem się płytki nazębnej.

Więcej szczegółów

23,07 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

CURAPROX Enzycal jest delikatną, profilaktyczną (przeciwpróchniczą) pastą do zębów wspomagającą naturalny, zawarty w ślinie system ochronny jamy ustnej. Enzymy wraz z aktywnymi fluorkami wzmacniają szkliwo i pomagają chronić powierzchnie zębów przed osadzaniem płytki nazębnej.

Zawartość fluoru w paście 1450 ppmF.

W odróżnieniu od większości ogólnodostępnych past do zębów, pasta CURAPROX Enzycal nie zawiera SLS (Sodium-Lauryl-Sulphate), który jest tanim środkiem czystości i występuje w wielu produktach higienicznych (niekiedy w dużej koncentracji!).
SLS dostaje się do organizmu poprzez błonę śluzową jamy ustnej i może powodować podrażnienia.

W paście CURAPROX Enzycal środek SLS został zastąpiony przez Steareth-30 (Stearylethoxylate), który gwarantuje czyszczenie zębów bez podrażnień błony śluzowej. Pacjenci stosujący kurację chlorheksydynową mogą bez żadnych obaw stosować pastę CURAPROX Enzycal bez zawartości SLS.

Uwaga! Dzieci w wieku 6 lat i poniżej: Stosowanie pasty w ilości ziarnka grochu pod nadzorem dorosłych. W razie spożycia fluorków z innych źródeł, skonsultuj się z lekarzem lub stomatologiem.

Tubka 75ml.