APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Heviran Comfort * 200 mg * 25 tabletek Zobacz większe

Heviran Comfort
200 mg
25 tabletek

3433941

Leczenie nawrotowej opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex) u dorosłych.

Więcej szczegółów

21,87 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Nazwa:
Heviran Comfort, 200 mg, 25 tabletek

Wskazania:
 Produkt leczniczy może być stosowany jedynie u pacjentów, u których w przeszłości rozpoznano zakażenie wirusem opryszczki pospolitej.

Składniki: 
Substancją czynną leku jest acyklowir. Każda tabletka zawiera 200 mg acyklowiru. Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, powidon, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

Działanie: 
Heviran Comfort jest lekiem przeciwwirusowym. Substancją czynną leku Heviran Comfort jest acyklowir, który hamuje namnażanie chorobotwórczych dla człowieka wirusów z grupy Herpes.

Dawkowanie: 
Tabletki należy popijać dużą ilością wody i zażywać zgodnie z ulotką zamieszczoną w opakowaniu. Lek Heviran Comfort należy stosować doustnie w dawce 200 mg pięć razy na dobę, co 4 godziny (z przerwą nocną), przez 5 dni. W przypadku zakażeń nawracających szczególnie ważne jest rozpoczęcie leczenia w okresie poprzedzającym wystąpienie objawów zwiastunowych, czyli świąd, pieczenie, uczucie napięcia lub tuż po pojawieniu się pierwszych.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i jeśli pacjent jest uczulony na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u pacjentów w podeszłym wieku, u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, a także u osób z obniżoną odpornością (np. po przeszczepie lub zakażonych wirusem HIV). Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

Opakowanie:
25 tabletek