APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Pharmaceris Emotopic * Specjalny krem natłuszczający * do twarzy i ciała * 75 ml Zobacz większe

Pharmaceris Emotopic
Specjalny krem natłuszczający
do twarzy i ciała
75 ml

7061136

 Krem polecany do pielęgnacji skóry bardzo suchej, wrażliwej i atopowej, z tendencją do powstawania podrażnień, mikrouszkodzeń i zaczerwienień

Więcej szczegółów

26,86 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Bogata, emolientowa formuła kremu działa naprawczo na barierę ochronną skóry, zapewniając jej prawidłowe funkcjonowanie.

Długotrwale natłuszcza i nawilża, zmniejszając uczucie dyskomfortu oraz suchości i szorstkości skóry już po 1 aplikacji. Właściwości kojące i przeciwświądowe zapewniają olej canola oraz olej konopny, wykazujące medyczną skuteczność w pielęgnacji przewlekłej i nasilonej suchości skóry (również w atopowym zapaleniu skóry).

Stymulują procesy regeneracji mikrouszkodzeń skóry, minimalizując ryzyko progresji zmian, w miejscach z tendencją do ich występowania.

Odżywiają i regenerują skórę, wzmacniając jej naturalną barierę hydrolipidową. Hialuronian sodu oraz higroskop?ne cząsteczki nawilżające, przywracają skórze odpowiedni poziom nawilżenia, odbudowując zasoby wody w naskórku.

Krem przywraca uczucie komfortu, wyciszając dolegliwości towarzyszące zmianom skórnym.

Wskazania: krem polecany do pielęgnacji skóry bardzo suchej, wrażliwej i atopowej, z tendencją do powstawania podrażnień, mikrouszkodzeń i zaczerwienień oraz ze skłonnością do świądu i pieczenia. Rekomendowany dla osób z atopowym zapaleniem skóry, bez ograniczeń wiekowych.

Pełni funkcje pielęgnacyjne u osób w trakcie i po leczeniu dermatologicznym, jako uzupełniający preparat w miejscowej terapii sterydowej, w celu zapobiegania nawrotom nadmiernej suchości i AZS.
Do stosowania od 1. dnia życia.

Sposób użycia: nanieść krem na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy i ciała. Aplikować kilka razy dziennie na miejsca wymagające intensywnej pielęgnacji w okresie nasilonej suchości skóry (np. w przebiegu AZS) i towarzyszących objawów dodatkowych tj. świąd, podrażnienie i pieczenie.

Składniki aktywne: 
- Olej konopny - bogaty w witaminy (A,D,E), kwasy Omega 3,6,9 oraz NNKT (źródło kwasów: linolowego i linolenowego. Dogłębnie odżywia i regeneruje naskórek. Łagodzi świąd, podrażnienia oraz zaczerwienienia skóry.
- Olej canola - wykazuje działanie łagodzące podrażnienia oraz posiada naturalne właściwości kojące, porównywalne z medyczną skutecznością produktów leczniczych, utrzymując wysoki stopień tolerancji i bezpieczeństwa odpowiedni dla dermokosmetyków.
- Hialuronian sodu - zapewnia optymalne nawilżenie i zapobiega nadmiernej przeznaskórkowej utracie wody.
- Gliceryna - jej działanie nawilżające jest związane z bardzo silnymi właściwościami higroskopijnymi. W wyraźny sposób poprawia także elastyczność i miękkość naskórka.