APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Aksobrex * 30 tabletek Zobacz większe

Aksobrex
30 tabletek

3658021

Axobrex to suplement diety, który wskazany jest do stosowania w profilaktyce jaskry. Dodatkowo, wspomaga prawidłową pracę mózgu. Produkt adresowany do osób dorosłych.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Nieustanne monitorowanie doniesień naukowych oraz stały kontakt z naukowcami i ekspertami z ośrodków badawczych i klinicznych spowodowały, że UNIPHARM skutecznie rozwija ważną dla zdrowia kategorię nutraceutyków. Nutraceutyki („nutrition” = żywienie i „pharmaceutical” = farmaceutyczny), to nowoczesne preparaty, które spożywane dostarczają do organizmu substancje niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Jest to obecnie szczególnie ważne, gdy wraz z wydłużającym się średnim czasem życia, nasze organizmy są stale poddawane czynnikom zewnętrznym, często o niekorzystnym wpływie oraz w sytuacji rosnącego tempa życia.

W odpowiedzi na rezultaty wielu lat pracy wybitnych polskich naukowców i klinicystów powstał preparat AXOBREX.

AXOBREX jest pierwszym w Polsce preparatem zawierającym substancję cytykolina w postaci soli wewnętrznej. Cytykolina jest to związek składający się z zasady azotowej cytozyny oraz rybozy, pirofosforanu i choliny. Zasady azotowe to podstawowe składniki strukturalne kwasów nukleinowych (DNA i RNA), które odgrywają znaczącą rolę w biosyntezie białek oraz przechowywaniu i przekazywaniu informacji w komórce. Po spożyciu cytykolina rozkłada się na cholinę i cytydynę, substancje naturalnie występujące w organizmie, które ulegają dalszym przemianom i uczestniczą w różnych szlakach metabolicznych m.in. w układzie nerwowym, w tym w mózgu.

AXOBREX jest preparatem unikalnym, bo to pierwszy w Polsce produkt zawierający substancję cytykolina w postaci soli wewnętrznej, zwanej także wolną zasadą. Chemicznie cytykolina jest cytydyno-5’-difosfo-choliną (CDP-choliną). Sól wewnętrzna cytykoliny jest substancją niezwykle dokładnie przebadaną i bezpieczną, co spowodowało, że preparaty zawierające sól wewnętrzną cytykoliny uzyskują status suplementu diety (Decyzja Wykonawcza Komisji Europejskiej (2014/423/UE).

Skład: Cytykolina (sól wewnętrzna) 250 mg,
Zalecane spożycie: Zalecane spożycie: dorośli, 1 tabletka 1-2 razy dziennie, podczas posiłku.
Kategoria rejestracji: suplement diety.
Opakowanie zawiera: 30 tabletek.

Uwagi: Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Nie zaleca się stosowania suplementu łącznie z lekami zawierającymi centrofenoksynę. Cytykolina wchodzi w interakcje z niektórymi lekami, zwiększa działanie leków L-Dopa. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez dzieci. Przechowywać w miejscu suchym, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.