APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Vicks VapoRub * maść * 100g Zobacz większe

Vicks VapoRub
maść
100g

3241302

Stosowana w objawach podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła oraz kaszlu, katarze z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania ("zatkanego nosa")

Więcej szczegółów

30,27 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Wsparcie w przeziębieniu

Działanie

Kamfora, olejek eukaliptusowy i olejek terpentynowy działają zewnętrznie jako środki do nacierania i mają szerokie zastosowanie w preparatach na kaszel i przeziębienie. Mentol, używany do łagodzenia objawów przeziębienia przez inhalację lub jako maść, działa miejscowo poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych powodując odczucie zimna oraz działając łagodnie znieczulająco.

Składniki aktywne Vicks VapoRub łagodzą także dolegliwości górnych dróg oddechowych w katarze. Mentol i kamfora łagodzą obrzęk śluzówek małżowin nosowych oraz łagodzą kaszel poprzez działanie łagodnie znieczulające. Olejek eukaliptusowy i olejek terpentynowy działają pobudzająco na wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych, pobudzając odkrztuszanie.

Przeciwwskazania

 Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku; Czynna astma oskrzelowa lub inne choroby dróg oddechowych oraz stwierdzona nadwrażliwość dróg oddechowych.