APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Calperos 1000 * 100 kaps Zobacz większe

Calperos 1000
100 kaps

6793412

Preparat wskazany w stanach niedoboru lub zwiększonego zapotrzebowania na wapń, profilaktycznie w zapobieganiu i uzupełniająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy

Więcej szczegółów

57,82 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Opis

Preparaty CALPEROS zawierają węglan wapnia, który dla organizmu źródłem wapnia zjonizowanego

Skład

Węglan wapnia 1000 mg, co odpowiada 400 mg jonów wapnia.

Substancje pomocnicze: magnezu stearynian, talk, dwutlenek tytanu, indygotyna, laurylosiarczan sodu, dwutlenek siarki, woda oczyszczona, żelatyna.

Dawkowanie

CALPEROS 1000: 1 kapsułka (400 mg wapnia zjonizowanego) 1 do 3 razy dziennie.
Nie należy zażywać więcej niż 1200 mg jonów wapnia na dobę, czyli nie więcej niż 3 kapsułki CALPEROS 1000.

Działanie

Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej na przestrzeni całego życia człowieka. Warunkuje prawidłowe przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni poprzecznie prążkowanych. Utrzymuje równowagę elektrolitową organizmu, wpływa również na sprawność pracy mięśnia sercowego. Uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi. Wpływa na aktywność katalityczną szeregu enzymów, pełni też rolę przekaźnika, dzięki któremu bodźce chemiczne, fizyczne lub hormonalne ulegają przekształceniu w określony efekt biologiczny. Dzięki właściwości zmniejszania przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych wapń działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwalergicznie.
Węglan wapnia zawarty w preparatach CALPEROS pomaga pokryć dzienne zapotrzebowanie na wapń, zmniejsza utratę wapnia z układu kostnego u kobiet w okresie około- i postmenopauzalnym oraz u wszystkich osób w podeszłym wieku. Zapobiega wystąpieniu zmian kostnych w przebiegu przewlekłej niewydolności nerek. Wpływa łagodząco na odczyny alergiczne na powierzchni skóry i błon śluzowych.

Wskazania

•stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń: okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży oraz w przebiegu ciąży i podczas laktacji.
•nieprawidłowe żywienie produktami ubogimi w wapń
•zaburzenia wchłaniania zwrotnego wapnia z kanalików nerkowych
•zmniejszone stężenie wapnia we krwi z podwyższonym stężeniem fosforu u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek, poddawanych dializom i zapobieganiem wzmożonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej.
•profilaktycznie w zapobieganiu i uzupełniająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy
•stany po długotrwałym unieruchomieniu i okres rekonwalescencji po złamaniach kości
•wspomagająco w leczeniu przeziębień i chorób alergicznych.

Przeciwwskazania

•nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku
•zwiększone stężenie wapnia we krwi i nadmierne wydalanie wapnia w moczu np. D3, nowotworach odwapniających, takich jak szpiczaki i nowotwory dających przerzuty do kości, w ciężkiej niewydolności nerek nie elczonej dializami.
•kamica nerkowa
•leczenie glikozydami nasercowymi
•ciężka hiperkalciuria

Działania niepożądane


Nadmierne stężenie wapnia we krwi, nadmierne wydalanie wapnia w moczu, zaparcia, wzdęcia z oddawaniem gazów, nudności, bóle brzucha, biegunka, świąd, wywsypka, pokrzywka.