APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Flucontrol Hot * 8 saszetek Zobacz większe

Flucontrol Hot
8 saszetek

8657601

FluControl Hot to produkt leczniczy zawierający paracetamol w dużej dawce. Lek przeciw objawom grypy i przeziębienia. FluControl Hot łagodzi ból i gorączkę, zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Skład

Substancjami czynnymi są paracetamol (Paracetamolum), fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum), chlorfeniraminy maleinian (Chlorpheniramini maleas).

1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny, 4 mg maleinianu chlorfeniraminy.

Substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, kwas cytrynowy bezwodny, sacharyna sodowa, sacharoza, sodu cyklaminian, aromat pomarańczowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: doustnie, 1 saszetka nie częściej niż co 6-8 godzin (3-4 razy na dobę).

  • Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.

  • Jeśli gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni leczenia, ból lub inne objawy dłużej niż 5 dni, albo objawy ulegają nasileniu należy zwrócić się do lekarza o poradę.

  • W razie ustąpienia bólu lub gorączki należy zakończyć stosowanie leku FluControl Hot.

Działanie

FluControl HOT to połączenie paracetamolu - substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfeniraminy - substancji zmniejszającej ilość wydzieliny oraz fenylefryny, której działanie polega na zmniejszaniu obrzęku błony śluzowej nosa.

Wskazania

Lek FluControl Hot przeznaczony jest do leczenia objawowego przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku FluControl Hot:

  • w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu (paracetamol, fenylefryny chlorowodorek, chlorfeniraminy maleinian) lub którykolwiek ze składników leku

  • niewydolność wątroby, wirusowe zapalenie wątroby

  • nadciśnienie tętnicze,

  • nadczynność tarczycy,

  • ciężka choroba serca lub tętnic,

  • tachykardia,

  • stosowanie inhibitorów MAO,

  • jaskra,

  • ciężka niewydolność nerek.

Działania niepożądane

Często (występują u 1 do 10 osób na 100 pacjentów):

  • senność, nudności i osłabienie mięśniowe (które mogą ustąpić po 2-3 dniach leczenia);

  • problemy z ruchami w obrębie twarzy, sztywność, drżenia, zawroty głowy, zmiany odczuwania wrażeń i odgłosów,

  • suchość w jamie ustnej, utrata apetytu, zmiany smaku i zapachu,

  • dolegliwości żołądkowo-jelitowe takie jak: nudności, wymioty, biegunka, zaparcie, ból w nadbrzuszu (mogą one ulec zmniejszeniu przy stosowaniu leku łącznie z pokarmem);

  • zatrzymanie moczu, suchość i wysychanie błon śluzowych nosa i gardła, nasilone pocenie się, nieostre i podwójne widzenie.

Niezbyt często (występują u 1 do 10 na 1000) lub rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):

  • pobudzenie nerwowe (objawiające się niepokojem, bezsennością, nerwowością, a także drgawkami);

  • ucisk w klatce piersiowej, sapanie, szybkie lub nieregularne bicie serca (na ogół przy przedawkowaniu),

  • zaburzenia czynności wątroby (które mogą objawiać się m.in. bólami w nadbrzuszu lub brzucha i ciemnym moczem),

  • reakcje alergiczne, ciężkie reakcje alergiczne (kaszel, trudności z połykaniem, szybkie bicie serca, swędzenie, opuchnięcie powiek lub okolic oczu, twarzy, języka, duszność, uczulenie na światło słoneczne), krzyżowa alergia na leki podobne do chlorfenamin;

  • zmiany w morfologii krwi (takie jak agranulocytoza, leukopenia, niedokrwistość aplastyczna lub małopłytkowość) z objawami, takimi jak: nietypowe krwawienie, bóle gardła lub zmęczenie,

  • obniżenie lub podwyższenie ciśnienia tętniczego, obrzęki (opuchlizna),

  • ostre zapalenie błędnika (część ucha), impotencja, krwawienia międzymiesiączkowe.

Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):

  • zaburzenia czynności nerek, mętny mocz,

  • alergiczne zapalenie skóry (wykwity skórne), żółtaczka (żółte zabarwienie skóry),

  • hipoglikemia (zmniejszenie stężenia cukru we krwi),

  • zawał mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca (komorowe), obrzęk płuc, krwawienie domózgowe.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • lękliwość, osłabienie, nadciśnienie (podwyższone ciśnienie tętnicze), bóle głowy,

  • ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, ciężka bradykardia (bardzo powolne bicie serca), skurcz naczyń krwionośnych, zwiększenie wysiłku mięśnia serca (co wpływa szczególnie na pacjentów w podeszłym wieku lub pacjentów z zaburzeniami krążenia mózgowego lub wieńcowego). Możliwe jest wywołanie lub zaostrzenie choroby serca, trudności z oddychaniem, bladość, stroszenie włosów, hiperglikemia (zwiększone stężenie cukru we krwi), zmniejszenie stężenia potasu we krwi, kwasica metaboliczna (nagromadzenie we krwi nadmiernych ilości substancji o charakterze kwaśnym),

  • zimne kończyny (stopy lub ręce), zaczerwienienie, hipotensja (niskie ciśnienie krwi), niewydolność wątroby, hipoglikemia, kwasica metaboliczna, niewydolność nerek,

  • duszność, reakcja nadwrażliwości, encefalopatia wątrobowa.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • 1 saszetka zawiera 3,994 g sacharozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

  • Zachować ostrożność podczas stosowania jeśli pacjent ma astmę i uczulenie na kwas acetylosalicylowy, pacjent jest uczulony na leki przeciwhistaminowe, pacjent jest wrażliwy na działanie leków uspokajających, pacjent ma choroby nerek, serca, płuc.

  • Nie stosować u pacjentów w podeszłym wieku bez porozumienia z lekarzem ze względu na zawartość fenylefryny i chlorfeniraminy i wystąpienia szczególnie takich objawów jak bradykardia, zmniejszenie pojemności minutowej serca. U osób starszych istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia takich objawów jak: zawroty głowy, uspokojenie, splątanie, hipotencja, zatrzymanie moczu.

  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze 30oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas stosowania FluControl Hot nie należy spożywać alkoholu. Stosowanie paracetamolu u pacjentów pijących regularnie alkohol może doprowadzić do uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W czasie ciąży nie wolno stosować leku FluControl Hot, chyba że lekarz podejmie taką decyzję.

Paracetamol i chlorfeniramina przenikają do mleka matki, dlatego kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeżeli wystąpi senność i uspokojenie, nie należy prowadzić pojazdu ani obsługiwać maszyn.a