APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Dentosept A * 25 g Zobacz większe

Dentosept A
25 g

3006601

Lek stosowany w jamie ustnej , tradycyjnie jako środek o działaniu znieczulającym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i odkażającym. 

Więcej szczegółów

13,29 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

W skład leku Dentosept A wchodzi wyciąg etanolowy złożony z koszyczka rumianku, kory dębu, liści szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku oraz benzokaina. Lek stosowany jest tradycyjnie jako środek o działaniu znieczulającym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i odkażającym. Produkt przeznaczony do stosowania tradycyjnego w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład
100 g produktu zawiera wyciąg płynny złożony (0,65:1) z: koszyczka rumianku, kory dębu, liści szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku (2/2/2/1/1/1/1).
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V)- 50.0 g, benzokaina- 2,0 g.
Zawartość etanol 35-45% (v/V).

Działanie
Znieczulajace, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i odkażające.

Wskazania
Lek tradycyjnie stosowany w:
•stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł
•aftach
•odleżynach w jamie ustnej (po protezach zębowych)
•pomocniczo w paradontozie

Dawkowanie
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, smarować miejsce zmienione chorobowo w jamie ustnej za pomocą patyczka higienicznego 3 razy dziennie. Bezpośrednio po zastosowaniu leku nie płukać jamy ustnej.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na benzokainę, arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny Asteroceae. Dzieci poniżej 12 lat. Kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Działania niepożądane:
Przebarwienia zębów i śluzówki jamy ustnej przemijające po umyciu zębów. Przemijające jest również krótkotrwałe pieczenie błony śluzowej wystepujace bezpośrednio po zastosowaniu leku. Reakcje nadwrażliwości u osób uczulonych na benzokainę, methemoglobinemia.

Uwagi:

Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę pomiędzy przyjęcie leku a prowadzenie pojazdu czy obsługą urządzeń w ruchu.