APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Maść arnikowa * 25 g Zobacz większe

Maść arnikowa
25 g

3123701

Maść stosowana pomocniczo w stłuczeniach, skręceniach (z obrzękiem pourazowym), objawowo po ukąszeniach owadów oraz w dolegliwościach reumatycznych.

Więcej szczegółów

16,44 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Skład
Substancja czynna: ekstrakt z kwiatostanu arniki łąkowej (Arnica chamissonis L.) 100g/100g; ekstrahent: etanol, wazelina biała.

Działanie
Przeciwzapalne, gojące.
Wskazania do stosowania
Pomocniczo w stłuczeniach (siniaki), skręceniach (z obrzękiem pourazowym), objawowo po ukąszeniach owadów oraz w dolegliwościach reumatycznych.

Przeciwwskazania
Uczulenie na arnikę lub inne rośliny z rodziny Złożonych (Compositae = Asteraceae).
Sposób stosowania i droga podania

Maść na skórę. Smarować 2 - 4 razy dziennie zmienione chorobowo powierzchnie skóry.

Działania niepożądane
Mogą wystąpić odczyny alergiczne skóry (np. alergia kontaktowa).
Interakcje
Nie znane.
Okres ciąży i karmienia piersią
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie stosować w stanach zapalnych brodawek sutkowych w okresie karmienia piersią.

Środki ostrożności związane ze stosowaniem
W przypadku wystąpienia wyprysków, pęcherzyków lub innych objawów stanu zapalnego skóry należy skonsultować się z lekarzem

Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.