APTEKA INTERNETOWA

Facebook

D-Vitum forte 4000 j.m. K2 kaps. * 60 kaps. Zobacz większe

D-Vitum forte 4000 j.m. K2 kaps.
60 kaps.

3288162


D-Vitum Forte K2 Witaminy D i K dla dorosłych 4000 j.m. jest suplementem diety, który został stworzony by  uzupełnieniać codzienną dietę w witaminy D i K2 oraz kwasy tłuszczowe omega 3. Adresowany jest do osób dorosłych. Zwłaszcza polecany jest osobom dorosłym otyłym oraz otyłym osobom starszym.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

D-VITUM FORTE K2 WITAMINY D I K DLA DOROSŁYCH 4000 j.m.

Wskazania


D-Vitum Forte K2 Witaminy D i K dla dorosłych 4000 j.m. jest suplementem diety, który został stworzony by  uzupełnieniać codzienną dietę w witaminy D i K2 oraz kwasy tłuszczowe omega 3. Adresowany jest do osób dorosłych. Zwłaszcza polecany jest osobom dorosłym otyłym oraz otyłym osobom starszym.

Właściwości


Suplement diety D-Vitum Forte K2 Witaminy D i K dla dorosłych 4000 j.m. to witaminy D i K dla dorosłych. Witamina D jest konieczna dla utrzymania zdrowych kości i zębów. Biezrze też udział w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Uczestniczy także w procesie podziału komórek. Witamina D dobroczynnie oddziałuje również na funkcjonowanie mięśni. Z kolei witamina K, podobnie jak opisywana wcześniej witamina D, jest istotna dla zdrowych kości - ma ona znaczący wpływ na ich gęstość. W połączeniu z wapniem i witaminą D podnosi ich wytrzymałość przez poprawę ich geometrii. Wykazuje też ochronny wpływ na zdrowie układu sercowo-naczyniowego - bierze udział w procesie krzepnięcia krwi, zapobiega zwapnieniu naczyń i rozwojowi chorób układu krążenia. Niestety organizm człowieka samodzielnie nie wytwarza witaminy K2. Dlatego właśnie zapotrzebowanie na nią pokrywane jest głównie z dietą oraz w mniejszym stopniu dzięki syntezie prowadzonej przez bakterie jelitowe. Preparat D-Vitum Forte K2  stanowi źródło naturalnej witaminy K2 - menachinon-7 (MK-7), która otrzymywana jest w wyniku procesu biofermentacji z udziałem mikroorganizmów Bacillus subtilis natto i która charakteryzuje się doskonałą przyswajalnością przez komórki jelit. Ma to istotne znaczenie ponieważ właśnie ta forma chemiczna witaminy K uczestniczy w metabolizmie kostnym. Preparat zawera olej lniany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych Omega 3. Kwas alfa-linolenowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie wystepuje w przypadku spozywania 2 g ALA dziennie.

Składniki


olej tłoczony na zimno z nasion lnu (Linum usitatissimum), żelatyna (składnik otoczki), menachinon (witamina K2), cholekalcyferol (witamina D3), emulgator: monolaurynian polioksyetylenosorbitolu (polisorbat 20)

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:
Witamina K2 MK-7  - 100 µg (133%*)
Witamina D3 - 100 µg (4000 j.m, 1000%*)
Olej z nasion lnu - 460 mg, w tym:
- kwas alfa-linolenowy (omega-3) - 250 mg

*% referencyjnej wartości spożycia

Stosowanie


Zalecane dawkowanie preparatu to 1 kapsułka dziennie przyjmowana podczas posiłku.
Przed zastosowaniem preparatu wskazane jest zbadanie poziomu witaminy D we krwi oraz konsultacja z lekarzem.
Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcjidziennej.

Opakowanie


60 kapsułek

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji produktu do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przed zastosowaniem produktu sugerujemy zapoznanie się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.