APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Laxol 100 mg - czopki * 12 szt Zobacz większe

Laxol 100 mg - czopki
12 szt

4201801

Czopki doodbytnicze do krótkotrwałego, objawowego  leczenia zaprać.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 czopek 2 razy dziennie.

Uwaga! Nie stosować długotrwale. Długotrwałe stosowanie preparatu Laxol może powodować atonię okrężnicy i niedobór potasu w organizmie. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ból i pieczenie odbytu lub jelita prostego, biegunka, obrzęk błony śluzowej jelita prostego, krwawienie z odbytu. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby zapalne jelita grubego, hemoroidy, szczeliny odbytu, niedrożność jelit, bóle brzucha o niewyjaśnionej etiologii. Gdy stosujesz inne leki przeczyszczające. Preparatu Laxol nie należy stosować z parafiną płynną. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży, nie zaleca się jego stosowania w tym okresie. Nie stosować w okresie karmienia piersią - preparat przenika do mleka i może działać przeczyszczająco u niemowląt karmionych piersią.