APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Zamiar zaprzestania tego zgubnego nałogu to dużo za mało. Powziąwszy go często odkładamy jego realizację w nieskończoność. Kluczem do sukcesu jest motywacja płynąca nie z chęci podporządkowania się zaleceniom lekarza czy świadomości zagrożeń dla zdrowia, tylko z osobistej decyzji. Jeśli nawet pobudka przyszła z zewnątrz, musimy ją zamienić na nasze własne postanowienie, a potem konsekwentnie się go trzymać.

Dokonaj zmiany teraz! Nie za tydzień, miesiąc ani dwa

Z krajowych badań wynika, że o rzuceniu tego nałogu myśli nawet połowa palaczy. I co z tego? No właśnie! Możemy codziennie spoglądać na umieszczane na paczkach ostrzeżenia. Patrzeć w lustrze na swoje zżółknięte, a z czasem pokrywające się ciemnym nalotem zęby, a także znacznie szybciej starzejącą się cerę. Widzimy też te uciekające z portfela złotówki. Szkodliwość palenia jest oczywista od dekad, nie musimy sobie tego tłumaczyć. Potrzebujemy po prostu zdecydowania. Nie wystarczy, że zgadzamy się z tym, że warto go zaprzestać - to musi być nasze przekonanie.

Jeśli ostrzeżeni np. przez lekarza deklarujemy, że już niebawem pożegnamy się z tym nałogiem, zadajmy sobie proste pytanie: kiedy? Jeśli odpowiedź jest inna niż „teraz”, z dużym prawdopodobieństwem wcale nie mamy takiej woli. Odkładanie tego kończy się najczęściej tak, że ostatni tydzień zamienia się w miesiąc, ten w dwa, trzy i kolejne. Oczywiście, że nie będzie to łatwe. Na nałóg składa się oczywiście z jednej strony pewnego rodzaju rytuał, który na początkowym etapie może wymagać zastąpienia innym, z drugiej po prostu uzależnienie od nikotyny. Indywidualne reakcje na na jej odstawienie mogą mieć różną intensywność. Bywa, że organizm da nam znać o jej braku w sposób dość dolegliwy. To w końcu jedna z najsilniej uzależniających substancji. Można sobie z tym jednak poradzić.

Sprawdź, jak działają leki na rzucanie palenia

Po wypaleniu ostatniego papierosa niejednokrotnie może nas dotknąć szereg dolegliwości – od niepokoju, poprzez m.in. bóle głowy czy trudności z zasypianiem po zaparcia. Na pocieszenie można powiedzieć, że etap ten nie jest długotrwały i po kilku dniach tego typu objawy zaczną się stopniowo zmniejszać, a w ciągu miesiąca powinny ustąpić w ogóle. Dla wielu osób jest to jednak bardzo trudny moment, tymczasem to on jest przecież kluczowy. Dostępne w naszej ofercie leki na rzucanie palenia to rozwiązanie tego problemu. Pozwalają natychmiast przestać sięgać po papierosy jednocześnie stopniowo zmniejszając ilość przyjmowanej nikotyny, a przy tym łagodzą objawy jej odstawienia.

Należy jednak pamiętać o tym, że tak czy inaczej najważniejsze jest jednoznaczne postanowienie, a to jest – jakkolwiek bardzo skuteczny – pewnego rodzaju środek pomocniczy. Warto zastosować także i inne – np. po prostu poinformować o swoim zamiarze najbliższe otoczenie, aby wytworzyć silna presję społeczną. Jeśli jest to możliwe, należy równocześnie eliminować okazję sprzyjające chęci sięgnięcia po papierosy – przeanalizujmy, w jakich sytuacjach najczęściej robiliśmy to dotąd. Rzuć palenie raz na zawsze! Zapraszamy do zakupów.