APTEKA INTERNETOWA

Facebook

Nasivin Classic 0,05 %
10ml

3031141

Lek zwęża naczynia krwionośne, likwiduje obrzęk, stosowany w ostrym i alergicznym nieżycie nosa oraz przy zapaleniu ucha środkowego

Więcej szczegółów

16,72 zł brutto

Szczegółowe informacje o produkcie

Ulga dla nosa.

Lek Nasivin Classic 0,05% zawiera jako substancję czynną oksymetazoliny chlorowodorek, który zwęża naczynia krwionośne.

Skład
Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek.

1 ml roztworu zawiera 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku. 1 dawka aerozolu o objętości 45 mikrolitra zawiera 22,5 mikrograma oksymetazoliny chlorowodorku.

Inne składniki leku to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Nasivin Classic 0,05% nie zawiera substancji konserwujących.

Działanie
Podanie leku Nasivin Classic 0,05% zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej i hamuje nadmierne wydzielanie, co ułatwia swobodne oddychanie przez nos.

Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa powoduje również otwarcie i rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych i odblokowuje trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego.

Wskazania
Lek Nasivin Classic 0,05% stosuje się w obrzęku błon śluzowych występującym w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego.

Lek Nasivin Classic 0,05% może być tylko stosowany u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Dawkowanie
Dorośli i dzieci wieku powyżej 6 lat: 1 dawka aerozolu Nasivin soft 0,05% do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę.

Leku nie należy stosować dłużej niż 5 do 7 dni.

Lek Nasivin Classic 0,05% jest przeznaczony wyłącznie do podawania donosowego (również w zapaleniu trąbki słuchowej i w zapaleniu ucha środkowego).

Opakowanie leku powinno być używane tylko przez jedną osobę.

Przeciwwskazania

Należy zaniechać stosowania w przypadku:
- jeśli u pacjenta występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów);
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na oksymetazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników    leku Nasivin Classic 0,05%.


Leku nie należy stosować u niemowląt i dzieci w wieku do 6 lat.

Działania niepożądane
Jak każdy lek, Nasivin Classic 0,05% może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (u mniej niż 1 na 10. ale u więcej niż 1 na 100 pacjentów stosujących lek):
pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie, zwłaszcza u pacjentów wrażliwych.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u mniej mi 1 na 100, ale u więcej niż 1 na 1000 pacjentów stosujących lek): objawy ogólnoustrojowe, takie jak kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca i wzrost ciśnienia tętniczego, występujące po miejscowym (donosowym) stosowaniu leku.

Działania niepożądane występujące rzadko (u mniej niż 1 na 1000, ale u więcej niż 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek):
ból głowy, bezsenność lub zmęczenie.

W rzadkich przypadkach po ustąpieniu działania leku może dojść do nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (tzw. reaktywnego przekrwienia).

Stosowanie leków zawierających oksymetazolinę, takich jak Nasivin soft 0,05%, jednocześnie z niektórymi lekami stosowanymi w depresji, takimi jak inhibitory MAO typu tranylcyprominy i trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi.

Podczas stosowania oksymetazoliny, zwłaszcza przez długi okres lub w dawkach większych niż zalecane, mogą wystąpić działania ogólnoustrojowe dotyczące układu krążenia i ośrodkowego układu nerwowego. W takich przypadkach zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu może być zaburzona.

Uwagi
Przed zastosowaniem każdego leku u kobiet w ciąży lub karmiących piersią należy poradzić się lekarza.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Okres ważności leku Nasivin Classic 0,05% po pierwszym otwarciu opakowania wynosi 12 miesięcy.